Pravda a mýty: Čína zečtyřnásobila svůj export zbraní do Ruska
Autor: Marie Divišová | Publikováno: 07.01.2024 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Kterak z komára udělati velblouda.. Věhlasný ekonomický analytik a komentátor Robin Brooks bije na poplach: Čína zečtyřnásobila svůj export zbraní do Ruska a stala se největším zahraničním podporovatelem Ruska v této válce. Dodán graf, který tento masivní nárůst prodejů zbraní dokumentuje a dokazuje, že Čína je fakt fujky. Tak se na ten graf pojďme podívat zblízka.

Kterak z komára udělati velblouda.. Věhlasný ekonomický analytik a komentátor Robin Brooks bije na poplach: Čína zečtyřnásobila svůj export zbraní do Ruska a stala se  největším zahraničním podporovatelem Ruska v této válce. Dodán graf, který tento masivní nárůst prodejů zbraní dokumentuje a dokazuje, že Čína je fakt fujky. Tak se na ten graf pojďme podívat zblízka.
 
Nejprve jeho jednotky - jsou to miliony dolarů, přesněji desetiny milionů dolarů, tedy statisíce. V letech 2015-2021 Čína vyvážela do Ruska zbraně průměrně za 0,1 milionu dolarů měsíčně, tj asi dva miliony korun. Jaká zbraň se dá pořídit za dva miliony korun? Poraďte mi znalci, já jsem nevoják !! Nějaké samopaly? Náboje? Granáty? Několik dronů vybavených optikou?
 
 
V roce 2023 prodej zbraní raketově vyrostl. Na 0,4 milionů dolarů měsíčně. Asi 9 milionů korun. Ani za tuto sumu si nedovedu představit žádnou opravdovou velkou zbraň, leda zase pár flintiček, náboje, drony. Ale už by toho možná byl jeden plný železniční vagon měsíčně.
 
Přesto se Čína stala největším zahraničním podporovatelem Ruska v realitě současných sankcí. Mezinárodní obchod mezi Čínou a Ruskem vyrostl v roce 2023 o třetinu. A Rusko se stalo čtvrtým největším obchodním partnerem Číny po USA, Japonsku a Jižní Koreji, a o fous předbíhá Německo na páté pozici (ještě je tam Hongkong a TaiWan, ale ty se v čínské statistice nepočítají jako cizina). Čína ochotně z Ruska nakupuje vše, co ruské firmy nabízejí a dokonce ani Rusko nevydírá s cenami ropy a plynu, jak to dělala EU a jak se toho snažila dosáhnout svým stropem na ruskou ropu. Naopak - Čína dodává průmyslové výrobky a vybavení, spotřební zboží i auťáky, aby na ruském trhu lidem ani firmám nic nechybělo.
 
Současný export zboží z Číny do Ruska dosahuje ca 9 miliard dolarů měsíčně, to je asi 20000x více, než jsou čísílka v páně Brooksově grafu. Nevím, odkud pan Brooks bere svoje čísla, pokud z oficiální statistiky, tak je naivní. Pokud mu čísla dodávají nějaké tajné služby, tak je ještě naivnější.
Ale jak znám Rusko a Čínu, vůbec nevylučuju, že tam proudí zbraně, nejspíš oběma směry a možná i docela dost. Ale nediskutuje se o tom veřejně, žádní poslanci v parlamentu si na tom nehoní tričko a nesnaží se získat laciné populistické bodíky. A určitě se to neobjeví v oficiální statistice. A lidé, kteří o tom vědí svoje, ti nemluví, ti mlčí a mlčí a mlčí. A novináři - ti se na to neptají, vědí, že by stejně nedostali kloudnou odpověď.
 
Nenechte se nejapně formovat eurohujerskou propagandou.

Nechte se informovat!

Vaše ISLAMIZACE.CZ - neprodejné zprávy bez reklam 👍

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko