Co jste nejspíše nevěděli o křesťanství a islámu nebo stále nevíte
Autor: Martin Kavka | Publikováno: 20.05.2024 | Rubrika: Islám
Ilustrace
Křesťanství mělo těžkou cestu, trvající 300 let, než se stalo náboženstvím povoleným. Víra chudých a utlačovaných se stala atraktivní i pro vládnoucí vrstvy. Ne proto, že to byla víra chudých, ale proto, že křesťanství nabízelo něco, co nešlo odmítnout. Zodpovědnost nejen za svůj život, ale Bůh po lidech nic nechtěl, mimo dodržování několika zásad a bylo na člověku, zda ty zásady dodržuje anebo ne.

Křesťanství mělo těžkou cestu, trvající 300 let, než se stalo náboženstvím povoleným. Víra chudých a utlačovaných se stala atraktivní i pro vládnoucí vrstvy. Ne proto, že to byla víra chudých, ale proto, že křesťanství nabízelo něco, co nešlo odmítnout. Zodpovědnost nejen za svůj život, ale Bůh po lidech nic nechtěl, mimo dodržování několika zásad a bylo na člověku, zda ty zásady dodržuje anebo ne. 
 
Pohanský svět nebyl tak tolerantní jak si dnes představujeme.A náboženství Řeků a Římanů bylo založené na obchodě. My tobě, ty nám. Zapálil jsem Neptunovi štětinu z prasete, tak chci mít klidnou plavbu. Křesťanství šlo cestou Krista. Jak jinak. První křesťané zakládali to, čemu se dnes říká sociální služby. Nejen pro křesťany, ale pro všechny. Zakládali fondy, kam křesťané dávali příspěvky z kterých se financovala nejen sociální, ale také zdravotní pomoc. Vznikla síť která nejen pomáhala finančně, potravinově, ale také se sháněním práce. Bylo to proti přesvědčení Římanů, že pomáhat druhým nemá smyl, protože jen bohové mohou pomoci. Nepochopili, že křesťané se řídí jinou filozofii, že pomoc postiženému je pomoc Kristovi.
 
Islám je oproti tomu náboženství elit. Nikdy nevyrůstalo zespodu. je to náboženství města, které si násilím podmanilo venkov. Náboženství, které bylo lidem vnuceno. Je to náboženství bohatých lidí, kteří neváhali pro prosazení své ideje použít zbraně a  zbraně byly důvodem proč se islám tak rychle rozšířil. 
 
Vím, někdo namítne inkvizice, výlety Karla Velikého proti Sasům, Litevcům atd. Jenže to už byla politika. Navíc inkvizice byla posun ve vnímání práva a ve vyšetřování. 
 
Co je však nejdůležitější je, že zatímco křesťanství se prosazovalo tím, čemu se říká láska k bližnímu, tak islám se prosazoval mečem. Mečem to bylo rychlejší. 
 
Možná to je i důvod, proč komunisté i nacisté obdivovali islám a proč se podobně chová i Evropská komise v prosazování Green dealu. Nerespektují názor lidí, ale prosazují názor elit. My chceme, vy se musíte přizpůsobit!

 

Nenechte se nejapně formovat eurohujerskou propagandou.

Nechte se informovat!

Vaše ISLAMIZACE.CZ - neprodejné zprávy bez reklam 👍

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Nová mešita v Praze! Celý projekt financují němečtí muslimové ....

Vzniká u Brna arabsko-muslimské městečko? nebo jde jen o snahu arabských investorů vydělat?

Muslimská modlitebna a hřbitov v Olomouci. Islám se šíři dál a dál ...

Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání

Druhá mešita v Brně - informace

Česka vláda nás chce umlčet a chce omezit šíření informací o hrozbě islamizace a masové migrace!

Kdo jsme, proč a za co bojujeme? Islamizace je realitou a hrozbou pro naší společnost

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko