Pokud bude válka, tak Německo definitivně krachuje. Čína je pro Německo důležitější než USA
Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 13.08.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Pokud by Čína skutečně přepadla Taiwan, mělo by to celosvětové hospodářské důsledky, píše v analýze WELT+. Důsledkem by byla hospodářská izolace od Číny a to by mělo drastický dopad na firmy a akciové trhy.

Pokud by Čína skutečně přepadla Taiwan, mělo by to celosvětové hospodářské důsledky, píše v analýze WELT+. Důsledkem by byla hospodářská izolace od Číny a to by mělo drastický dopad na firmy a akciové trhy. 
 
Čína je s velkým odstupem nejdůležitější německý obchodní partner, daleko před Nizozemskem a USA. Ifo-institut vypočítal, co konkrétně by to znamenalo pro německé hospodářství. Bylo by to 6x dražší než brexit. Nejvíc by byl zasažen automobilový průmysl, firmy, vyrábějící zařízení pro dopravu a strojírenství. 
 
Čína má pro světové hospodářství nesrovnatelně větší význam než Rusko. Drasticky by se propadly světové burzy, americký akciový trh o přibližně 20 %, Evropa by musela počítat s asi 27 % a region Asie-Pacifik s 34 %. Nejlépe by z toho vyšly USA, americké hospodářství je poháněno konjunkturou a americký dolar, považovaný za bezpečný přístav, by přitáhl peníze z celého světa.
Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:
Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: