Hrají si na velké frajery a kopou do Ruska a pak se diví, že jim Rusko nedodává plyn a ten zdražuje ...
Autor: Marie Divišová | Publikováno: 18.08.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
A touto flignou ve stylu chytré horákyně chtěly vyrobit situaci, že budou zároveň za velké frajery bojující s diktátorem a zároveň budou moci sosat dost plynu ze zásobníku. Rusko jim na to neskočilo a dodávky plynu zastavilo. Pak se ale domluvil Gazprom s německou firmou, že tam přece jenom bude během léta nějaký plyn dodávat, aby bylo dost pro Finsko, které má na podzim objednanou regasifikační loď na LNG, ale potřebuje ještě nějak přežít pár měsíců, než loď dorazí, Finsko může odebírat plyn přes Estonsko podmořským plynovodem. Takže plyn v Gazpromu na pár dnů pustili, ale teď po prohlášení Sejmu už se v Gazpromu finálně nasr*** a otočili kohoutkem nadoraz.

Lotyšský Sejm odhlasoval zákon, kterým prohlásil Rusko za stát, podporující terorismus. Rusko na oplátku otočilo kohoutkem na plynovodu do Lotyšska a přerušilo dodávky. Trochu problémek pro celé Pobaltí a také pro Finsko.  Čtyři státy - Litva, Lotyšsko, Estonsko a Finsko - se totiž domluvily, na ostentativním gestu. Všechny prohlásily, že nebudou platit v rublech za ruský plyn a halasně to vyhlásily.
 
Zároveň se domluvily s "neznámým" západoevropským obchodníkem z EU, že bude pro skladování svého plynu používat podzemní zásobník Inčukalnis v Lotyšsku, který má nadměrnou kapacitu, protože byl postavený ještě v dobách SSSR a sloužil pro zimní zásoby celého severozápadu SSSR, včetně Běloruska.
 
A touto flignou ve stylu chytré horákyně chtěly vyrobit situaci, že budou zároveň za velké frajery bojující s diktátorem a zároveň budou moci sosat dost plynu ze zásobníku.  Rusko jim na to neskočilo a dodávky plynu zastavilo. Pak se ale domluvil Gazprom s německou firmou, že tam přece jenom bude během léta nějaký plyn dodávat, aby bylo dost pro Finsko, které má na podzim objednanou regasifikační loď na LNG, ale potřebuje ještě nějak přežít pár měsíců, než loď dorazí, Finsko může odebírat plyn přes Estonsko podmořským plynovodem. Takže plyn v Gazpromu na pár dnů pustili, ale teď po prohlášení Sejmu už se v Gazpromu finálně nasr*** a otočili kohoutkem nadoraz. 
 
Takže celé Pobaltí nyní musí vydržet s plynem LNG, který přijde přes regasifikační loď v přístavu Klajpeda v Litvě.
Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:
Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: