El Mundo: Co pohledával Macron o víkendu v Alžírsku?
Autor: JB | Publikováno: 31.08.2022 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Španělský El Mundo se s ironickou nadsázkou ptá, co francouzský prezident Macron celý víkend pohledával v Alžírsku. A nebyl první. Před ním tam už byli Italové. O co jde?

Španělský El Mundo se s ironickou nadsázkou ptá, co francouzský prezident Macron celý víkend pohledával v Alžírsku (¿Qué busca Macron en Argelia?). A nebyl první. Před ním tam už byli Italové. O co jde?
 
N přelomu roku Alžírsko vypovědělo Španělsku smlouvu o přátelství a hospodářské spolupráci, nakolik se Španělsko přidalo k USA a Izraeli a začalo podporovat nároky Maroka na Západní Saharu, na kterou si činí nárok i Alžírsko. V důsledku toho Alžírsko típlo Španělsku dodávky plynu přes plynovodní větev přes Maroko. O volnou kapacitu se brzy přihlásila Itálie a podepsala kontrakt, a nyní tam somroval i Macron pod rouškou obnovení "historických přátelských" vztahů.
 
Alžírsko je však oproti Maroku zas podporováno Ruskem a nakupuje u něho mohutně zbraně. Paradoxně, naftodolary, které Francie a Itálie Alžírsku zaplatí, opět potečou do Ruska mj. na nákup ruských zbraní. Ale to už je zprostředkovaně, tak to neva. V době krize jsou rádi, že jsou rádi. A tento týden se v Praze jen přesvědčili, že Fiala s Leyenovou nic kloudného nevymysleli.
 
zdroj: https://www.euractiv.com - https://www.larazon.es - https://www.elmundo.es - https://elpais.com - https://www.lavanguardia.com

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: