Boj proti dezinformacím nebo utužení cenzury nepohodlných faktů?
Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 03.11.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
1. listopadu t.r. zahájila v Německu a Rakousku svůj boj proti desinformacím samozvaná Aliance na zkoumání pravdivých informací GADMO. Co se za tímto názvem skrývá? V tiskovém prohlášení z 24.10.t.r. oznámila Německá tisková agentura dpa, že společně s Agence France Press AFP, Austria Presse Agentur APA a Recherche Netzwerk Correctiv zahajuje 1.11. činnost German-Austrian Digital Media Observatory (GADMO). Cílem projektu je koordinovaný boj proti nesprávným tvrzením a desinformačním kampaním na internetu.

Podrobnější info prosím do překladače, tady je jenom začátek velmi zajímavého článku, který by určitě neměl ujít vaší pozornosti:
1. listopadu t.r. zahájila v Německu a Rakousku svůj boj proti desinformacím samozvaná Aliance na zkoumání pravdivých informací GADMO. Co se za tímto názvem skrývá? V tiskovém prohlášení z 24.10.t.r. oznámila Německá tisková agentura dpa, že společně s Agence France Press AFP, Austria Presse Agentur APA a Recherche Netzwerk Correctiv zahajuje 1.11. činnost German-Austrian Digital Media Observatory (GADMO).
 
Cílem projektu je koordinovaný boj proti nesprávným tvrzením a desinformačním kampaním na internetu. Projekt bude podporován Evropskou komisí, Technickou univerzitou Dortmund, AIT Austrian Institute Of Technology a Athens Technology Center.
 
Zdroj: Achgut.com
 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus