Xi: Scholzova návštěva posiluje kooperaci mezi Německem a Čínou
Autor: JB | Publikováno: 04.11.2022 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Prezident Čínské lidové republiky Xi Jinping přivítal návštěvu německého kancléře Olafa Scholze v Pekingu slovy,, že Scholzova návštěva posiluje další čínsko-německou spolupráci.

Dnes se uskutečňuje průlomová návštěva německého kancléře v Pekingu. Prezident Čínské lidové republiky Xi Jinping přivítal návštěvu německého kancléře Olafa Scholze v Pekingu slovy,, že Scholzova návštěva posiluje další čínsko-německou spolupráci. Konstatoval rovněž, že Čína a Němoceko coby vlivné země by "v době přeměn a chaosu" měly spolupracovat a více tak přispívat k míru a rozvoji.

Další zprávy z právě probíhající návštěvy pro vás sledujeme.

Po příletu si kancléř musel udělat za přítomnosti německého lékaře a čínské hygieny ještě na palubě test tak, aby se jeho DNA materiál nedostal do čínských rukou. Při jednáních s Xi Jinpingem Scholz po nezbytné úlitbě ohledně Ruska, Ujgurů, Tchajvanu či klimatu, ve kterých má německá veřejnost mnohdy nerealistická očekávání, přešel německý kancléř k hlavním tématům, která jsou ekonomické povahy, a která podle něj nemají s Francií, Polskem,Španělskem (či potažmo s Vystrčilem) nic společného. Idea odstřihnutí se od Číny je iluzorní a do důsledku ji nepraktikují ani USA. Problémem německé politiky je vyváženost mezi národními zájmy a profitabilitou průmyslu. Otázka zní, zda se Německo coby evropská velmoc postaví do západního tábora či mezi USA a Čínu. Každopádně chyba učiněná s Ruskem se už nesmí opakovat...

zdroj: lefigaro.fr - news.cctv.cn - welt.de - spiegel.de - faz.net

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus