Papež: Mám velikou náklonnost k ruskému i ukrajinskému národu
Autor: JB | Publikováno: 08.11.2022 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Při letu z Bahreinu hodil papež František lidem a politikům do politiky nenávisti v rusko-ukrajinském konfliktu vidle. Prohlásil, že má velkou náklonnost k velkému ruskému národu, jakož i k urajinskému. Vyzdvihl Dostojevského, a vzpomenul ukrajinského báťušku, kterému jako malý kluk ministroval a který ho naučil krásné ukrajinské či staroslověnské liturgické zpěvy.

Při letu z Bahreinu hodil papež František lidem a politikům do politiky nenávisti v rusko-ukrajinském konfliktu vidle.

Prohlásil, že krutost vidí zejména na straně žoldáků (crueldad ... están los mercenarios, soldados que van a la guerra como una aventura, mercenarios...), kteří se vrhají do válečného dobrodružství, ale že chová velkou úctu k velkému ruskému národu a jeho humanizmu (tengo una gran estima por el pueblo ruso, por el humanismo ruso), jakož i k urajinskému (siento un gran afecto por el pueblo ruso y también por el ucraniano). Vyzdvihl Dostojevského, a vzpomenul ukrajinského báťušku, kterému jako malý kluk ministroval a který ho naučil krásné ukrajinské či staroslověnské liturgické zpěvy. "Nacházím se mezi dvěma národy, které miluji" (Estoy en medio de dos pueblos que amo).

To se u médií a politiků nesekalo s ohlasem tím více, čím více se vezeou na vlně zášti a podněcování nenávisti. A za rámeček si nedají ani mnozí věřící. Nezdá se jim to už prostě  normální...

zdroj: https://www.vaticannews.va - https://www.lanacion.com.ar

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus