"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč latinskoamerické země odmítly i přes nátlak USA a Německa poslat zbraně na Ukrajinu?

Autor: JB | Publikováno: 5.2.2023 | Rubrika: Amerika
merkava

Argentinské La Nacion analyzují pokus a krach americko-německé iniciativy získat zbraně pro Ukrajinu v zemích Latinské Ameriky. Nejprve koncem ledna se na jihoamerický kontinent vypravila americká generálka Laura Richardsonová somrovat zbraně, které Rusko v minulých letech dodalo sobě nakloněným zemím, jako Venezuela, Nikaragua, Kuba, Kolumbie. Deal měl spočívat v tom, že tyto země odešlou ruské zbraně na Ukrajinu a USA jim za to slíbí americké. Richardsonová však narazila na zeď jednolitého odmítnutí, místy i příkrého, jako např. u kolumbijského prezidenta Gustava Petro. USA ovšem v Latinské Americe mají kontroverzní renomé, a tentokrát se americká diplomacie na celé čáře přepočítala.

Další pokus učinil německý kancléř  Scholz, aby země jako Argentina, Brazílie, Mexiko re-dodaly na Ukrajinu německé zbraně a munici. Rovněž katastrofálně propadl - brazilský prezident Lula navrhl raděj mírové rozhovory z Čínou a mexický prezident Lopez Obrador rovnou vyplísni, že je ve vleku oligarchů proti zájmu Němců.

Proč se latinsko-americké země dojedné, vč. i třeba Ekvádoru a Peru, rezolutně odřekly participace v konfliktu a neoblomně zaujaly neutrální postoj? Vojenský expert USA na Latinskou Ameriku Isacson konstatuje, že země nejsou ani tak pro-moskevské jako nechtějí být "mladším bratrem NATO" (no ser visto como el hermano pequeño de la OTAN) a udržují si od konfliktu odstup. La Nacion končí komentářem, že somrovat zbraně je přiznáním vlastní nedostatečnosti, a že Rusko tak v Latinské Americe jistě činit nebude. Narozdíl od USA a Evropy.

zdroj: www.lanacion.com.ar - www.islamizace.cz

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

1099 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!