"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Lidé nepřišli, aby podpořili Rusko. Přišli tam kvůli problémům, které je tíží a které česká vláda bagatelizuje

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 18.3.2023 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Česká Republika

Připadá mi urážlivé odsoudit sobotní demonstraci jako proruskou, protože, problém nezmizí tím, že je jinak pojmenován. To už věděl i William Shakespeare, když napsal ve hře Romeo a Julie „Co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně.“ "What they call a rose would smell the same even if called differently”.
 
Lidé v sobotu nepřišli na Václavské náměstí kvůli tomu, aby podpořili Rusko. Přišli tam kvůli problémům, které je tíží a které vláda bagatelizuje. Hlavním problémem je inflace a z toho vyplývající ceny a zvyšující se náklady. Nejde jen o důchody, kdy se tady píše, jak si žijí důchodci, ale většina z nich nemá ani těch dvacet tisíc měsíčně. Průměr je průměr, ale když jeden bude mít deset a druhý padesát, tak průměrně mají třicet, nebo ne? Tohle jen triviální matematika. Pokud tohle pan Jurečka nechápe, tak nemá na svém místě co dělat. Ne, důchodci neberou své důchody na úkor budoucích generací a mladých rodin. Už jen za tato slova by měl pan ministr skončit. Problém je celé hospodaření státu, nabobtnalý a zpupný státní aparát. Přesně jako v komediální sérii Jistě pane ministře. 
 
Lidi tíží vysoké ceny energii, potravin, zboží každodenní potřeby. Zvyšující se nájmy, růst hypotečních úroků, což je pro mladé rodiny další problém, kdy najednou místo splátky 8 tisíc korun platí 12 tisíc korun a společně s ostatním jsou na okraji výdajové propasti. 
 
Jsou rádci, kteří řeknou, že mají možnost prodat byt a jít do nájmu, důchodci mohou prodat byt a jít do nájmu. A ti, co nic nemají si přeci mohou požádat o soc. příplatek. To je zábava, ne? Zvlášť když „pravicový premiér řekne, že za jeho vlády se zvýšil počet lidí, co mohou žádat o sociální dávky. Kdyby to nebyl premiér naší země, ale Stand up komik, tak super, zasmáli bychom se.  Protože člověk nechodí do práce proto, aby si pak ještě zašel pro sociální dávky, aby mohl tak nějak žít. Chodí do práce proto, aby z platu mohl solidně žít a plnit si své sny. Ale Fiala řekne, hele tady máš deštník. Slušně se tomu říká chucpe. Zvláště v zemi, kde pracující občan má jedny z nejvyšších odvodů ze mzdy, kde je jedno z nejvyšších DPH v Evropě na potraviny, v zemi, kde se na důchod vzhledem k HDP vydává méně než ve většině zemí Evropy, kde důchody, ty neprůměrné, kterých je většina, jsou pod minimální mzdou. Možná to jsou marginálie, ale celek dělají malé věci. 
 
Seneca řekl. „Jednej s podřízenými tak, jak chceš, aby nadřízený jednal s tebou“ Jde to převést i na politiky. Nikdo nezpochybňuje, že Rusko napadlo Ukrajinu. Co však vadí lidem je to, že 80 procent toho co vláda řekne se týká Ukrajiny. Musíme pomoci Ukrajině, musíme pomoc ukrajinským uprchlíkům, poskytneme Ukrajině. Mnoho lidí má pocit, že ukrajinská agenda je pro vládu důležitější než občané této země. „panem et circenses“ Chléb a hry jak řekl Decimus Iunius Iuvenalis, římský satirik. Což ve zkratce znamená, pokud lid nemá základní životní potřeby, tak se vzbouří. 
 
Je jistě jednoduché říct, že tito lidé jednají, jak si Rusko přeje a udělat z nich proruské demonstranty. Zvlášť když demonstrují a tam se projdou tři hoši s nášivkami vlajky Ruské federace, svatojiřskou stužkou apod. Veškerá pozornost se pak stočí na tyto tři a to, proč je tam několik desítek lidí je vlastně jen kompars těchto tří. Pak už není třeba se zajímat o jejich názor. Z kolibříka se stal orel. Osobně nejsem příznivec demonstrací, ve smyslu, že se mi něco nelíbí, tak jdu protestovat. Na protest mám volby. Jenže, když si lidé zvolí vládu, která se chová jinak, než byly její předvolební sliby, tak je to důvod vyjít do ulic. Je to komické, že současným vládním představitelům nevadili demonstrace proti Babišovi, ty byly demokratické, ale demonstrace proti nim, nazývají skoro jako protidemokratické, podkopávající úsilí vlády, jak se vyjádřil ministr Rakušan. 
 
Je to velice prosté, jak se tvářit jako demokrat a zároveň zavést totalitní praktiky. Stačí odmítnout jiný názor, protože nositel je už onálepkován. (ultrapravičák, ruský agent, chce mír v zájmu Ruska, nechápe dobrotu Evropské unie a nechce pochopit, že když se EU vměšuje do záležitostí jiného státu, tak jde o jeho dobro, když to samé dělá Čína, tak jde o ohrožení onoho státu a vlastně celé EU) Prostě je to dezolát, co nechápe, když dva dělají totéž, tak to není totéž, že zatímco jedna bomba zabíjí, tak ta druhá osvobozuje. 
 
Lidé však jen bojí, bojí se o ekonomickou situaci, bojí se se války. Zvlášť, když i přes proklamace vládních představitelů, to není jejich válka, ale bojí se rozšíření této války. A nikdy nebude, a přesto jsou zde dnes lidé nejen osočování, když kritizují vládu, z proruských protestů, ale také z toho, že jejich protest a vyjádření se k situaci přispívá ruské propagandě. Vlastně všechna kritika dnešní vlády je z 80 procent odmítnutá, že má ruský narativ. Paráda. 
 
A hrdinové nakonec. Teď protestovali studenti proti docentu Ševčíkovi, že má jiný názor než oni a aby byl vyhozen. V roce 1989 studenti protestovali proti totalitě, kdy mít jiný názor znamenalo trestní stíhání a propuštění a mnohdy trestní stíhání toho, kdo měl jiný názor. Demonstrovali za svobodu. 
 
Edgar Allan Poe v povídce Sud vína amontilladského napsal. „Nemo me impune lacessit“. Nikdo mě nebude dráždit beztrestně.
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu

 

Klíčová slova: Česká republika
954 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!