"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Převrat v Rusku? Prigožin a jeho tým patří v Rusku k nejlepším odborníkům na informační operace

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 27.6.2023 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Rusko

Psáno v první den údajné vzpoury - 24.6.2023: Tak nám v Rusku ta vojenská vzpoura probíhá už celý den. Po silnicích se přesouvají kolony obrněnců, tanků a pickupů s kulomety. Všichni okolo si je nahrávají na mobil a vylepují to na sítích. Mezitím na pár videích v Rostově se někteří wagnerovci projíždějí na elektrických koloběžkách a ukazují klukům vnitřek tanku. Pár místních hospodyněk nosí wagnerovcům čerstvě upečené pirožky.
 
Kadyrovci dorazili do Rostova, a Ramzan vyzval Prigožina, aby si sedli a pohovořili. Wagnerovci také opublikovali video s Prigožinem, JunusBekem Jevkurovem (náměstek ministerstva obrany, národností Inguš ) a prvním zástupcem náčelníka generálního štábu Vladimirem Alekseevem, kteří už dorazili na rozhovory za Prigožinem. Sedí na lavičkách ve stínu pod akátem a poklidně rozprávějí. A pak se nejspíš ruku v ruce vydají do Kremlu.
 
 
Takže je asi načase připomenout, že Prigožin a jeho tým patří v Rusku k nejlepším odborníkům na informační operace a public relations (farma ruských trollů, jestli nevíte). A také má velmi blízko k Putinovi, a mnoho roků se staral o osobní stravování Putina, tzn i o velkou část jeho bezpečí.
 
Začíná mi to připomínat Prigožinovu předchozí PSY-OP – psychologickou operaci v Bachmutu, kdy svými prohlášeními vyvolal klamné naděje na rozbroje v armádě. Ovšem tentokrát je to akce o několik levelů výše.
 
Informační prostor v celém světě je dnes zahlcený TikTokovými videjky, „ruská vojenská vzpoura“ je na prvních stránkách novin, TV i webů. Oborní „analytici“ jsou přetížení a ostražitě mlží a nikdo si netroufá říci vůbec žádnou prognozu, nebo naopak vychrlí deset možných scénářů, protože všichni vědí kulový. Všichni světoví politici se zpotili, když si několik hodin mohli barvitě představovat, co by také mohlo nastat v Rusku, kdyby někdo odstranil Putina a kdo by mohl přijít na jeho místo.
 
Jestli ona se ta vzpoura nakonec nebude odehrávat jenom na TikToku a neodnese to jenom pár ostudně zkorumpovaných vojenských papalášů.
 

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

 

Klíčová slova: válka  | Dezinformace a lži
1256 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!