"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

EU požaduje respektování práv rusky mluvících na Ukrajině. Představitelka ukrajinské vlády to odmítá

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 20.11.2023 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Ukrajina

Perličky z jednání Ukrajiny o vstupu do EU:
1) Evropská komise na uzavřeném briefingu v Bruselu oznámila, že na cestě Ukrajiny ke členství v EU nebude brát v úvahu „práva rusky mluvících lidí“.
 
2) Místopředsedkyně ukrajinské vlády pro evropskou a euroatlantickou integraci Olga Stefanišinová tvrdí: Na Ukrajině žádná ruská menšina není. Neexistuje! Neexistuje žádné právně zakotvené společenství, které by se označovalo jako ruská menšina.
 
Já jsem na Ukrajině a v Kyjevě byla mnohokrát. Moje zkušenost byla, že v dobách SSSR a v devadesátých letech většina lidí na Ukrajině mluvila rusky. Rusky hovořili nejenom moji známí, ruské byly i náhodně vyslechnuté rozhovory v autobuse, vlaku, v kině, na koncertě ap. Ukrajinsky se mluvilo jenom na západě, v okolí Lvova.
 
A Ukrajince člověk podle mluvy poznal i v Moskvě a v celém SSSR. Oni totiž tzv. hykají - místo hlásky G vyslovují H. Velmi zřetelně hykal i Chruščov.
 
Moje zkusenost byla, ze v SSSR se ve vsech narodnich republikach vsude masivne pouzivaly jejich narodni jazyky - obcas az tak, ze ve vesnicich se clovek rusky vubec nedomluvil, jedine s ucitelem, na nadrazi a s velmi mladymi muzi, kteri se rusky naucili na vojne. S vyjimkou tri republik - Beloruska, Kazachstanu a Ukrajiny. Tam se vsude mluvilo rusky a spousta obyvatel Kazachu a Ukrajincu proste "svuj narodni jazyk" vubec neumeli.
 
Luck je Volyne, to je jedna z mala oblasti, kde se skutecne ukrajinsky mluvilo a mluvi. Z volynskeho nareci kolem Lvova byl ve dvacatych a tricatych letech minuleho stoleti vytvoreny ukrajinsky spisovny jazyk a slovnik.
 
Na Ukrajine je hodne lidi, kteri maji pasivni znalost ukrajinstiny - asi tak jako my rozumime slovensky. Ale mluvit ciste ukrajinsky neumi.
 
Ja take umim jenom rusky, ale kdyz slysim ukrajinstinu, tak se chytam, pokud mluvci zretelne vyslovuje - treba zpravy. Ale vzrusenym diskusim ve filmu uz nerozumim.
 
Nekde jsem cetla, ze za SSSR bylo v celem Kyjeve jenom 10 ukrajinskych skol. Chodily do nich deti z rodin, ktere se teprve nadavno prestehovaly od zapadu a neumely jeste rusky. Dva roky se ucily vsechny predmety napul rusky a napul ukrajinsky a pak presly do ruske skoly. Zadny rodic v Kyjeve nestal o to, aby deti vychodily ukrajinskou skolu protoze by se pak nechytaly na vysoke.
Ukrajinske skoly byly jenom na zapade, na Volyni a Zakarpati.
 
Vetsina soucasne Ukrajiny byla Rusko uz pred tisici roky. V 10 stoleti u nas Boleslav vrazdil Vaclava, protoze chtel stredoceske premyslovske knizectvi o velikosti tri dnesnich okresu zvetsit a osamostatnit, coz se jeho nasledovnikum povedlo vyvrazdenim Slavnikovcu.
 
V te dobe uz měl starorusky stat rozmery 1000 kilometrů od východu na západ a 1500 kilometru od severu na jih a vice nez 5 milionu obyvatel. Rusti historici ten stat nazyvaji Stara Rus. I evropsti historikove ten stat nazvali Kyjevska Rus, nikoliv Kyjevska Ukrajina.

 

Nenechte se nejapně formovat eurohujerskou propagandou.

Nechte se informovat!

Vaše ISLAMIZACE.CZ - neprodejné zprávy bez reklam 👍

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

 

Klíčová slova: EU  | válka
978 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!