"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Trasy lodí z ukrajinských přístavů nesplňují cíl pomoci Africe! Hlad dále hrozí ..

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 27.8.2022 | Rubrika: Evropa
afrika

Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace upozorňuje, že geografie lodí převážejících potraviny z ukrajinských přístavů není v souladu s dříve stanoveným cílem vedení OSN pomáhat potřebným zemím v Africe a Asii a nesplňuje tak ohlášené cíle dohody o exportu potravin z ukrajinských přístavů, uzavřenou mezi OSN, Ruskem, Ukrajinou a Tureckem.
 
Přehled o tom, kam a kolik lodí vyplulo:
– Turecko (16)
– Itálie (4)
– Jižní Korea (3)
– Rumunsko (2)
– Čína (2)
– Egypt (2)
– Izrael (2)
– Nizozemsko (2)
– Irsko (1)
– Írán (1)
– Řecko (1)
– Libye (1)
– Německo (1)
– Džibuti-Etiopie (1)
 
V rámci potravinové pomoci zajišťované z rozpočtu OSN zatím do Afriky míří pouze jedna loď pronajatá OSN s 23 tisíci tunami pšenice na palubě, přistane v Džibuti, odkud obilí bude pokračovat další nákladní dopravou do Etiopie.
 
Také část obilí přicházejícího do Turecka bude zpracována na mouku a mlynářské výrobky a odeslána do zemí v nouzi – je to koneckonců běžný postup, takto Turecko zpracovává potraviny pro chudé země dlouhodobě.
 
Ostatní lodě přepravují potraviny pro obchodníky na komerční bázi. Podle údajů OSN dosud využilo koridor Černého moře 39 plavidel (včetně 19 dříve blokovaných v ukrajinských přístavech). Exportováno bylo celkem 845,5 tisíc tun potravin. Aktuální situace nekoreluje dobře s cíli a záměry Černomořské iniciativy deklarované vedením OSN – nakrmit potřebné v chudých a rozvojových zemích Afriky a Asie, upozorňuje ruská diplomacie.
 
Zdá se, že si Rusko ostrým prohlášením připravuje půdu pro další jednání o sankcích na vývoz potravin a hnojiv z Ruska a jejich změkčení nebo úplné odstranění. Koneckonců aktuální energetická krize ukazuje, že uvalené sankce mnohonásobně více poškozují EU a zahnaly nás do slepé uličky. A k energetické krizi by se zanedlouho mohla připojit také krize pšeničná. Kdyby Rusko s pšenicí přitlačilo na pilu stejně razantně, jako to udělalo se zemním plynem. Vzhledem k výraznému suchu v mnoha zemích v Evropě bude letos v EU k dispozici pro vývoz asi dvakrát méně pšenice, než bude mít v sýpkách pro export připravené Rusko. Protože v Rusku se urodilo dobře a očekává se dokonce rekordní úroda pšenice, nejvyšší za celou historii Ruska.
 
Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

Klíčová slova: EU  | válka
1278 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Anketa: Souhlasíte se stávkou učitelů? Ne zrovna všichni se stávkou učitelů souhlasí. Jak to vidíte Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!