"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ekonomika Evropy upadá a Západ krade ruské firmy ...

Autor: Pavla Tajanová | Publikováno: 20.9.2022 | Rubrika: Evropa
eu

Kvůli energetické krizi způsobené nedostatkem ruského plynu musí jeden z největších výrobců skla - francouzská společnost Arc International zastavit provoz svých továren a také poslat třetinu ze svých 4500 pracovníků na dovolenou, píše New York Times.

V případě studené zimy může být ve Francii bodově odpojena elektřina, varoval šéf francouzského výboru pro regulaci energetiky (CRE). Turecký televizní kanál A Haber uvádí, že Evropané, kteří čelí energetické krizi, si začali rezervovat pokoje v tureckých hotelech na přezimování – počet rezervací na listopad se oproti loňskému roku zvýšil 1,5krát.
 
Cena pšenice klesá a už je téměř na hodnotě před konfliktem na Ukrajině. Nyní už mohou pekárny vysvětlovat zdražování pečiva pouze neschopností vlády vyjednat levné energie, ničím jiným, popřípadě neochotou jednat s Ruskem.
 
Bývalý rakouský vicekancléř obvinil ze situace na Ukrajině USA. Washington a NATO ve skutečnosti rozpoutaly zástupnou válku proti Rusku, která také představuje nebezpečí pro Evropu, řekl Heinz-Christian Strache. Kromě toho upozornil na hrozivé důsledky sankcí proti Rusku pro evropskou ekonomiku a vystoupil za jejich zrušení.
 
Česká republika zabavuje první ruské firmy. "Škoda JS", výrobce zařízení pro jadernou energetiku, který patří ruské strojírenské skupině OMZ, spadl do sankcí, které by znamenaly, že ČEZ bude mít nedostatek zařízení pro provoz svých jaderných elektráren, které od této firmy nakupoval.
Proto bylo rozhodnuto antimonopolním úřadem, že se firma Rusům zabaví (=ukradne) a nově přejde pod správu samotného ČEZu.
 
Biden uvedl, že pokud Čína podpoří Rusko, „americké a jiné“ investice v Číně mohou skončit.
---
Čína ho asi tak nasere, že si tam přestane půjčovat prachy. USA v současnosti dluží Číně 755,4 miliard dolarů, Japonsku ještě o 13 miliard dolarů víc.

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

Klíčová slova: EU  | válka
1723 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!