"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vystrč(il)ení: Tchajvanské volby daly západnímu hřebelcování výhost

Autor: JB | Publikováno: 30.11.2022 | Rubrika: Amerika
Zeměkoule

Víkendové volby na Tchajwanu daly západnímu hřebelcování výhost. Vládnoucí Pokroková demokratická strana prezidentky Caj Ing-wenové značně oslabila a prohrála v důležitých velkoměstech země. Prezidentka následně rezignovala na vedení strany.

Lidé ve volbách volili spíše mír, stabilitu a prosperitu (paz, estabilidade e uma boa vida) než konfrontaci s Kontinentem (tensões com o continente), a zejména mladí při pohledu na ukrajinský předobraz tak odpálkovali vládnoucí stranou plánované prodloužení povinné vojenské služby (prolongamento do serviço militar obrigatório, uma ideia muito impopular entre os jovens). Zvysoka kálí na to, aby z nich západní "dobráci" a samozvaní "Tchajwanci" (které tam kdosi na/Vystrčil) kvůli svým pomateným zájmům nechali udělat fašírku, jen aby si namastili si svou (politickou) kapsu.

Co na Tchajvansko-čínském napětí absentuje narozdíl od východoevropského konfliktu, je nenávist. A tato nezaslepenost je indícií i předpokladem nekrvavého řešení. Posílivší strana KMT chce větší kooperaci mezi městy, které ovládla, ba i s městy kontinentální Číny. Co Vy na to, povedenej pane Tchajvanče..?! Né, to není na Vás, určitě..!

zdroj: hojemacau.com.mo  - prvnizpravy.cz - voanews.com - kaaltv.com - islamizace.cz

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

1223 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Za koho se Západ více zasadil za Ukrajince nebo Palestince? Masívní pro-palestinské demonstrace všude v Západním světě versus půldruhého roku podporovaná Ukrajina. Za koho se svět více zasadil za Ukrajince nebo Palestince?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!