"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Lukašenko popřál k Vánocům

Autor: JB | Publikováno: 7.1.2023 | Rubrika: Amerika
Vlajka - Bělorusko

Potlačování projevů křesťanství, a nyní tedy Vánočních svátků - ve státní správě zimních svátků - a sporů, zda může být na radnici vánoční stromeček, příkře kontrastuje s osobním přiznáním se ruského a běloruského prezidenta k Vánocům.

Zatímco ruská média ukázala Putina na Štědrovečerní bohoslužbě v kremelském Chrámu Blahého Zvěstování, Lukašenko ze svého úřadu popřál občanům k Vánocům, nakolik :

"Z celé duše vám blahopřeji ke svátku Kristova Narození.

V tento nádherný čas, kdy srdce milionů věřících zakouší kouzelné teplo jednoho z nejskvějícího se z křesťanských svátků, pociťujeme jednotu s celým pravoslavným světem, jsme naplňováni jedinečným citem sounáležitosti s velikým mystériem a dokazujeme svoji víru dobrými skutky.

Pro Bělorusy - hlavní křesťanské hodnoty - upřímná náklonnost k bližnímu, moudrost, otevřenost, milosrdenství - jsou a zůstanou skutečnou betlémskou hvězdou ukazující cestu. Znajíc nikoli jen z doslechu hodnotu pokoje, harmonie, přátelství a dobrých mezilidských vztahů,  jsme vždy připraveni podat ruku pomoci v těžkých situacích a sdílet chvíle radosti.

Ať světlo Vánoc zazáří štěstím do každé rodiny, upevní pospolitost rodinného  krbu, a naplní ji neopakovatelnou atmosférou vzájemného porozumění a vřelosti", popřál běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

zdroj: https://president.gov.by - https://www.tvr.by

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

1113 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!