Britská BBC prolomila tabu: Putin se chtěl se Západem přátelit, ale Západ ho ignoroval a podrážel ...
Autor: Martin Gust | Publikováno: 29.01.2023 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
BBC vyprodukovala podcastovy serial o Putinovi. Treba, ze uplne prvni, koho Putin pozval do Moskvy po svem prvnim zvolení prezidentem, byl tehdejší generální tajemnik NATO. Nasledovalo pozvani pro Tonyho a Cherie Blairovy. Nebo ze Putin byl prvni statnik, který telefonoval Bushovi po 11.září. A že Rusko Američanům nabídlo užívání svých vojenskych zakladen v Kazachstanu a Tadzikistanu, coz Američanům výrazně ulehcilo pri operacich v Afghanistanu. A že o dost dřív, než jsme u nás začali vidět ruskou manipulaci za každým rohem, propadl naopak Putin predstave, ze proti nemu vede hybridní válku ministerstvo zahraničí USA, které podle něj zacalo organizovat "barevné revoluce" v postsovetskych statech. Takze zacal planovat Krym...

BBC vyprodukovala podcastovy serial o Putinovi. Jsem teprve v prvni tretine, ale je docela zajimave, pripomenout si nektere udalosti, ktere lemovaly nasi cestu k dnesni situaci. Treba, ze uplne prvni, koho Putin pozval do Moskvy po svem prvnim zvolení prezidentem, byl tehdejší generální tajemnik NATO. Nasledovalo pozvani pro Tonyho a Cherie Blairovy.
 
Nebo ze Putin byl prvni statnik, který telefonoval Bushovi po 11.září. A že  Rusko Američanům nabídlo užívání svých vojenskych zakladen v Kazachstanu a Tadzikistanu, coz Američanům výrazně ulehcilo pri operacich v Afghanistanu.
 
A že o dost dřív,  než jsme u nás začali vidět ruskou manipulaci za každým rohem, propadl naopak Putin predstave, ze proti nemu vede hybridní válku ministerstvo zahraničí USA, které podle něj zacalo organizovat "barevné revoluce" v postsovetskych statech.
Takze zacal planovat Krym...
 
Pri zpetnem pohledu se vlastne zdá,  že střet byl téměř nevyhnutelný. 
 
Otázka je, co teď s tím.
 
Zdroj: BBC
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu