Ukrajinský voják se symboly teroristické organizace islámský stát na záběrech západní TV
Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 19.02.2023 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
V záběrech dánské televize (Danish Broadcasting Corporation) z války na Ukrajině, a poté i na fotografiích zveřejněných Associated Press (AP), byl ukázán ukrajinský voják, který měl na sobě nášivku s vlajkou teroristické organizace Islámský stát. Později byl muž s nášivkou identifikován, jako velitel ukrajinské jednotky. Na záběrech prosil Západ o dodání dalších zbraní a munice. Jedná se o další důkaz zapojení sympatizantů (či přímo bojovníku) teroristické organizace Islámský stát do války na Ukrajině na straně ukrajinské vlády v Kyjevě.

V záběrech dánské televize (Danish Broadcasting Corporation) z války na Ukrajině, a poté i na fotografiích zveřejněných Associated Press (AP), byl ukázán ukrajinský voják, který měl na sobě nášivku s vlajkou teroristické organizace Islámský stát. Později byl muž s nášivkou identifikován, jako velitel ukrajinské jednotky.

Záběr z dánské TV s ukrajinským vojákem a nášivkou vlajkou teroristické organizace Islámský stát.

Záběr z dánské TV s ukrajinským vojákem a nášivkou vlajkou teroristické organizace Islámský stát.

Na záběrech prosil Západ o dodání dalších zbraní a munice. Jedná se o další důkaz zapojení sympatizantů (či přímo bojovníku) teroristické organizace Islámský stát do války na Ukrajině na straně ukrajinské vlády v Kyjevě.  

Poté co o celé věci rozsáhle informovala media v Ruské federaci a v Asií, například indické media, tak začaly některé západní neziskové organizace bojující proti údajným dezinformacím vést kampaň za ospravedlnění onoho ukrajinského vojáka, kterého kontaktovaly a udělaly s ním rozhovor, kde on popřel, že by měl cokoliv společného s teroristickou organizaci Islámský stát a nášivku prý získal jako trofej od  mrtvého ruského bojovníka, který ji měl mít na těle.
 
Ovšem žádný jiný důkaz, než tvrzení onoho ukrajinského vojáka, neziskové organizace neposkytly a okamžitě začaly útočit na media a lidi sdílející informace o tomto muži s vlajkou Islámského státu, jako na dezinformátory a hlasatele ruské propagandy. Ovšem, co když onen ukrajinský voják prostě jen lže? A prostě je to sympatizant nebo bývalý len islámského státu? A prostě se teď snaží jen z celé věci vylhat?
 
Zároveň zde vidíme, že boj proti dezinformacím je mnohdy spíše jen nástrojem cenzury a manipulací ze strany neziskových organizací ve prospěch osob a skupin, které tyto neziskové organizace podporují.
 
 
Důkazu o tom, že na straně ukrajinské vlády v Kyjevě bojují bývali členové teroristických skupin ze Sýrie, včetně al-Kaidy, proniklo už na veřejnost tolik, že by ani výskyt bývalých bojovníku Islámského státu v řadách ukrajinské armády nepřekvapil.

 

K tématu doporučujeme:

Islámský vrah z teroristické skupiny bojuje v řadách ukrajinské armády proti Rusku a dostal ukrajinský pas
České aktivistky pomáhají ilegálním imigrantům na cestě do Evropy, ale vozí i pomoc bojujícím ukrajinským nacionalistům
Putinovo poslední varování Západu před válkou
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu