Po roce války zůstává Západ osamocen
Autor: JB | Publikováno: 24.02.2023 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Po roce války zůstává Západ ve válce na Ukrajině osamocen. Vyvstávající světové velmoci a země rozvíjejícího se světa odmítají válečné bubnování Západu a hledí si svých zájmů, které úžeji či odlehleji konvergují s Ruskem. Světové velmoci "jako Čína, Indie, Brazílie, Jihoafrická republika a další nad západním burcováním pokrčily rameny, některé, jako Čína a Mexiko s ním příkře vyběhly. 90% lidstva tak západní rajcování nemusí..

Po roce války zůstává Západ ve válce na Ukrajině osamocen. Vyvstávající světové velmoci a země rozvíjejícího se světa zejm. Globálního jihu odmítají válečné bubnování Západu a hledí si svých zájmů, které  úžeji či odlehleji konvergují s Ruskem. Světové velmoci "jako Čína, Indie, Brazílie, Jihoafrická republika a další nad západním burcováním porkčily rameny, některé, jako Čína a Mexiko s ním příkře vyběhly.

90% lidstva tak západní rajcování nemusí. Hlavními důvody nevěrohodnosti Západu před zbytkem světa jsou jeho pochybná koloniální, porobovací a kořistnická minulost jakož i nové západní hodnoty, které v ostatním světě moc nefrčí nebo jsou se znechucením odvrhovány. Je rovněž pravdou, že v Latinské Americe jsou na gringos ("rusáky" či "skopčáky" z USA) alergičtí a nějaké velké paktování s nimi a jejich poskoky je politickou sebevraždou.

Naopak v čele světového společenství nyní po Číně přichází i Brazílie s mírovými návrhy, kdy by měla být ustavena skupina zemí nezúčastněných v konfliktu (tedy bez pistolnic a pistolníků  Západu a jeho NATO), která by oběma stranám dopomohla dosáhnout míru (a necessidade de se criar um grupo de países que não estão envolvidos no conflito para encontrar "possibilidades de fazer a paz"). Ruský náměstek ministra zahraničí Michail Galužin ocenil brazilskou iniciativu s tím, že ji Rusko prostuduje. Západ by tak mohl ze svého nepříliš mírotvorného angažmá na Ukrajině vycouvat a dát prostor světovému společenství znesvářené strany přivést k jednacímu stolu.

Výzva Brazilského prezidenta Luly da Silvy: 

No momento em que a humanidade, com tantos desafios, precisa de paz, completa-se um ano da guerra entre a Rússia e a Ucrânia. É urgente que um grupo de países, não envolvidos no conflito, assuma a responsabilidade de encaminhar uma negociação para restabelecer a paz.

V současné době, kdy lidstvo čelí tolika výzvám a je zazapotřebí míru, se završuje rok války mezi Ruskem a Ukrajinou. Je naléhavé, aby skupina zemí, které nejsou zapojeny do konfliktu, pževzala odpovědnost za započetí jednání za nastolení míru.

zdroj: lefigaro.fr - jb.com.br - correiobraziliense.com.br - jornaldeangola.ao - islamizace.cz 

twitter.com - radiohc.cu - O Globo - uol.com.br - Twitter - CartaCapital - Twitter - Jovem Pan

anketa: islamizace.cz - islamizace.cz

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu