Úplně se již pomátli. Německa vláda chce tvrdě zakázat reklamu na cukr a některé mléčné výrobky
Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 12.03.2023 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Německý ministr životního prostředí Özdemir (Zelení), v jehož kompetenci je péče o zdravou výživu lidu, chce ještě rozšířit plánovaný zákaz reklamy na výrobky, obsahující cukr. Podle návrhu jeho ministerstva by se zákaz reklamy měl týkat i mléčných produktů, některých druhů chleba, jakož i šťáv z ovoce a zeleniny.

Německý ministr životního prostředí Özdemir (Zelení), v jehož kompetenci je péče o zdravou výživu lidu, chce ještě rozšířit plánovaný zákaz reklamy na výrobky, obsahující cukr. Podle návrhu jeho ministerstva by se zákaz reklamy měl týkat i mléčných produktů, některých druhů chleba, jakož i šťáv z ovoce a zeleniny. 
 
Propagovat by se neměly mléčné výrobky, nápoje z mléka, sojové nápoje, nápoje z ořechů a klíčků, pokud by obsahovaly cukr nebo jeho náhražku. Sýr a tvaroh nesmí celkově obsahovat více než 20g tuku a 1,3g soli (pro 100 g). Zákaz propagace v reklamě by se týkal i másla a tukových pomazánek, pokud by výrobek obsahoval více než 20g nasycených tuků a 1,3g soli pro 100g. 
 
Podmáslí, kyselé mléko, zakysaná smetana, jogurty, čerstvé sýry, slazené tvarohové výrobky atd. mají mít, aby prošly okem ministerstva lidového zdraví, max. 2,5 % tuku  a 10g cukru  (pro 100g). Ministerstvo má připraven kompletní seznam sušenek a drobného pečiva. Materiál se týká také těsta k výrobě pečiva a pečených a vařených dezertů.
 
V dětských pořadech se nesmí propagovat čokoláda (ani bílá) a jiné kakaové výrobky. Tyčinky müsli, sladké pomazánky, zmrzlina a energetické nápoje. 
 
Seznam dále obsahuje výčet zavařeného nebo jinak opracovaného ovoce a zeleniny a ovocných šťáv. Reklama na tyto výrobky by měla být zakázána od 6h do 23h ve všech médiích, v rádiu, na internetu i na videu. Pokuta je navržena do výše 30.000 eur. 
 
A moc se nesmějme, legrace jsme si už užili dost, když nám připadaly legrační třeba záchodky pro více pohlaví. A ejhle, už jsou tady. Nic není nemožné, přátelé.
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu