Němci si myslí, že u nich slábne demokracie. Německá vláda tak chce dát více peněz politickým neziskovkám ...
Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 29.05.2023 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění, který na reprezentativním vzorku dotázaných občanů Německa provedlo Deutsches Zentrum für Integrations- und Migrationsforschung (Německé centrum pro výzkum integrace a migrace) považuje 79 % Němců, pokud situaci porovnávají se situací před pěti lety, demokracii v Německu za čím dál ohroženější. Ještě větší část občanů považuje za úkol Spolkové vlády, aby se mnohem víc snažila o živou a silnou demokracii.

Podle nejnovějšího průzkumu veřejného  mínění, který na reprezentativním vzorku dotázaných občanů Německa provedlo Deutsches Zentrum für Integrations- und Migrationsforschung (Německé centrum pro výzkum integrace a migrace) považuje 79 % Němců, pokud situaci porovnávají se situací před pěti lety,   demokracii v Německu za čím dál ohroženější. Ještě větší část občanů považuje za úkol Spolkové vlády, aby se mnohem víc snažila o živou a silnou demokracii. 
 
Článek z WELTu informuje, že koaliční vláda plánuje předložení nového zákona na podporu demokracie, jenž by stanovil, že spolky a organizace, které budou usilovat o posílení demokracie a budou se zasazovat o prevenci extremismu, dostanou do budoucna spolehlivější finanční základ. 
 
"Projekty a iniciativy občanské společnosti dostanou pro plánování své důležité práce větší jistoty", řekla spolková ministryně pro rodinu Pausová (Zelení). "Takto podpoříme naši otevřenou pluralitní demokracii a učiníme ji odolnější vůči výzvám a útokům." Právě v těchto dobách se ukazuje, že společenská soudržnost a demokracie nejsou, jak řekla, samozřejmostí. - A jeden ze čtenářů si pod článkem rezignovaně povzdechl: Úkol Spolkové vlády? Opravdu má být kozel zahradníkem?
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu