Mění se Česká republika v policejní stát s tvrdou cenzurou nepohodlných informací?
Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 16.10.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
"Chystaný zákon proti dezinformacím nabírá konkrétní kontury....Principem by měla být blokace online zdrojů, které ohrožují národní bezpečnost. Nikoliv tedy blokace kvůli prostým dezinformacím...půjde o případy, kdy dezinformace nebo propaganda můžou ohrozit svrchovanost, územní celistvost, demokratické základy země nebo značnou měrou ohrozit vnitřní pořádek a bezpečnost státu." Tolik mluvčí ministerstva vnitra. Podle legislativců nedojde k popření práva vytvářet a šířit informace, omezen ale bude jejich dosah.

"Bezpečnostním složkám chybí tisíce lidí, BIS shání i kutily, zní úvodník Práva. Mám takovou malou otázku: Jaký je současný stav a pro porovnání: jaký byl počet pracovníků těchto složek za tvrdé  totality? 

A z jiného, zdroje: "Chystaný zákon proti dezinformacím nabírá konkrétní kontury....Principem by měla být blokace online zdrojů, které ohrožují národní bezpečnost. Nikoliv tedy blokace kvůli prostým dezinformacím...půjde o případy, kdy dezinformace nebo propaganda můžou ohrozit svrchovanost, územní celistvost, demokratické základy země nebo značnou měrou ohrozit vnitřní pořádek a bezpečnost státu."

Tolik mluvčí ministerstva vnitra. Podle legislativců nedojde k popření práva vytvářet a šířit informace, omezen ale bude jejich dosah. Dle odborníků je komplikované právně ohraničit, co přesně je dezinformace a zda je ohrožením státních zájmů. Domnívám se ale, že s tím si ministerstvo vnitra velmi snadno poradí, netvoří přece zákon na zelené louce a jistě lze v historii  naší i jiných států nalézt inspiraci.

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus
Nová mešita v Praze! Celý projekt financují němečtí muslimové ....
Vzniká u Brna arabsko-muslimské městečko? nebo jde jen o snahu arabských investorů vydělat?
Muslimská modlitebna a hřbitov v Olomouci. Islám se šíři dál a dál ...
Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání
Druhá mešita v Brně - informace
Česka vláda nás chce umlčet a chce omezit šíření informací o hrozbě islamizace a masové migrace!
Kdo jsme, proč a za co bojujeme? Islamizace je realitou a hrozbou pro naší společnost

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP