Dilema pro USA: Konflikt na Ukrajině svědčí Číně
Autor: JB | Publikováno: 31.12.2022 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Jakkoli podpora USA ukrajinského konfliktu je zejména pro východoevropské jestřáby jediná správná věc, Ameriku tím více ale tlačí bota v Tichomoří. Semknutí Ruska a Číny jsou globálně-politické šachy, které nenechávají USA klidnými - další podpora Ukrajiny znamená další posilování Číny a oslabování pozic USA v jejich sféře zájmu v Tichomoří.

Jakkoli podpora USA ukrajinského konfliktu je zejména pro východoevropské jestřáby jediná správná věc, Ameriku tím více ale tlačí bota v Tichomoří. Největším beneficientem konfliktu je Čína. Zatímco americká (o evropské ani nemluvě) ekonomika se potácí nad propastí, Čína se stala hlavním obchodním partnerem Ruska, ačkoli obě země se rovněž snaží své portfolio zahraničního obchodu moudře diverzifikovat. 

Semknutí Ruska a Číny znovu potvrdila videokonference Xiho a Putina. Na jaře by Xi měl navštívit Moskvu a obě země ještě posílit vojenskou spolupráci. To jsou globálně-politické šachy, které nenechávají USA klidnými - další podpora Ukrajiny znamená další posilování Číny a oslabování pozic USA v jejich sféře zájmu v Tichomoří. 

Postoj Číny však prohlédá ještě dále - po rusko-amerických epizodkách je čínský golem připraven kooptovat Rusko i Ameriku v jakémkoli stavu a uvést je do řádu. A Evropu nádavkem. Zas jedna civilizacička  - tato si říkávala křesťanskou - si bez Číny neporadila...

zdroj: https://exxpress.at - https://videos.telesurtv.net - https://observador.pt - 7sur7.be

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu