Rok 2022 rokem mediálních lží: Der Spiegel.de
Autor: JB | Publikováno: 01.01.2023 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Baron Prášil by se v roce 2022 možná nechytal. Lhalo se v politice, lhalo se v médiích, lhalo se na sociálních sítích. Americký kanál Foxnews bilancuje rok 2022 jako rok politických lží. Německý Spiegel to zas udělal jinak. Na závěr roku dal ve známost, že ne všechno byla pravda...

Baron Prášil by se v roce 2022 možná nechytal. Lhalo se v politice, lhalo se v médiích, lhalo se na sociálních sítích. Americký kanál Foxnews bilancuje  rok 2022 jako rok politických lží. To bylo pro rok 2022 oproti minulým letům fenomenální a tudíž charakterizující. Foxnews na závěr roku také rekapituloval pár nejprofláklejších politických lží.

Německý Spiegel to zas udělal jinak. Na závěr roku dal ve známost, že ne všechno byla pravda. Reportáž o úmrtí imigrantské dívky na turecko-řecké hranici, za kterou prý mohli řečtí pohraničníci, Spiegel uvedl na pravou míru. Případ se zřejmě nestal. Přitom věc vzbudila debatu jak v řecké společnosti, tak pozornost řeckých kompetentních orgánů.

Nezbývá než otázka nejen pro psychology: Proč politici, média a do značné míry i veřejnost měli v roce 2022 takový problém s jeho realitou, že ji chtěli zastřít, změnit a vůbec nepřijmout, že tak vehementně a za každou cenu lhali? A jeký to bude mít dopad na důvěru ve veřejný prostor?

A budeme teď čekat, až každý článek, reportáž nebo prohlášení ministra či komisařky schválí na lampárně?

zdroj: https://exxpress.at - https://www.islamizace.cz - https://www.spiegel.de - islamizace.cz

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu