Islámský vrah z teroristické skupiny bojuje v řadách ukrajinské armády proti Rusku a dostal ukrajinský pas
Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 09.01.2023 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Aktuálně se po sociální síti Twitter šíři video ukazující jednoho z vůdců teroristické skupiny Ajnad al-Kavkaz jistého Rustama Azhieva, přezdívaného Abdul Hakim Šišani, jak bojuje v řadách ukrajinské armády proti ruským invazním silám. Není to první případ islámského extremisty, který se objevil na straně ukrajinské vlády v Kyjevě ve válce proti Ruské federaci. Aby toho nebylo málo, tak podle izraelských zdrojů poskytuji ukrajinské úřady islámským extremistům a teroristům ukrajinské cestovní pasy, aby se mohli snadněji pohybovat například po Evropě! Takto měl cestovní pas Ukrajiny obdržet i výše zmiňovaný šéf islámských extremistů Rustam Azhiev.

Aktuálně se po sociální síti Twitter šíři video ukazující jednoho z vůdců teroristické skupiny Ajnad al-Kavkaz jistého Rustama Azhieva, přezdívaného Abdul Hakim Šišani, jak bojuje v řadách ukrajinské armády proti ruským invazním silám. Není to první případ islámského extremisty, který se objevil na straně ukrajinské vlády v Kyjevě ve válce proti Ruské federaci.

Screen ze sociální sítě Twitter, kde se píše o aktivitách Azhieva na Ukrajině

Screen ze sociální sítě Twitter, kde se píše o aktivitách Azhieva na Ukrajině

Azhiev je jedním z vůdců teroristické skupiny ze Sýrie zvané Ajnad al-Kavkaz, která se oddělila od Kavkazského emirátu, což byla další teroristická skupina islámských extremistů podnikající teroristické útoky v Ruské federaci (spáchali například bombové útoky v moskevském metru roku 2010, na letišti Domodědovo roku 2011 a další). Podle novinářů dnes Azhiev velí na Ukrajině několika desítkám muslimských extremistů, kteří bojuji v řadách ukrajinské armády například u Bachmutu. Další muslimští extremisté a teroristé se k ním postupně připojují. Celé nasazení islámských teroristů a vrahů ze Sýrie je tiše tolerováno ukrajinskými úřady, které tak využívají jejich "zkušenosti" z teroristické činnosti. 

Screen jak se Azhiev chlubí svým novým ukrajinským pasem svým islamistickým spolubojovníkům na sociální síti, zdroj MEMRI.org 

Screen jak se Azhiev chlubí svým novým ukrajinským pasem svým islamistickým spolubojovníkům na sociální síti, zdroj MEMRI.org

Aby toho nebylo málo, tak podle izraelských zdrojů poskytuji ukrajinské úřady islámským extremistům a teroristům ukrajinské cestovní pasy, aby se mohli snadněji pohybovat například po Evropě! Takto měl cestovní pas Ukrajiny obdržet i výše zmiňovaný šéf islámských extremistů Rustam Azhiev.
 
"Podle jednoho z jeho zdrojů přišlo za poslední dva roky (tj. od 2015 do 2017) na Ukrajinu několik stovek „navrátilců“ z území kontrolovaného ISIS přes Turecko. Jejich důvody jsou různé: Jeden člověk uprchl z ISIS, protože jeho život byl ohrožen, říká Mansur," psal již v roce 2017 ukrajinský web Hromadske.
 
S ukrajinským pasem se může do budoucna Azhiev odstěhovat do EU celkem bez problému a usídlit se v ní, třeba u nás v České republice. A naše bezpečnostní složky nemusí nic vědět o jeho teroristické minulosti, bude to prostě jen jeden z mnoha ukrajinských uprchlíků. A pak se může v klidu Azhiev vrátit ke své celoživotní náplní - organizování džihádu (terorismu) proti nevěřícím. Ukrajinské úřady se prostě zbláznily a snaží se "jet na tygrovi", který pak sežere nás všechny. A pokud jsou pravdivé informace ukrajinských novinářů z roku 2017, tak takových potencionálně nových ukrajinských občanů a držitelů cestovních pasu s teroristickou minulosti mohou být stovky ne-li tisíce .... 
 

Ukrajinská vláda má s islámskými teroristy společný cíl - pokusit se v Ruské federaci vyvolat povstání národnostních a náboženských menšin proti ústřední vládě v Moskvě. Cílem je radikalizovat ruské muslimy, aby se přidali k ideologií islámského džihádu proti nevěřícím a pomohli tak ukrajinské vládě zvítězit nad Ruskem.

K tématu doporučujeme: České aktivistky pomáhají ilegálním imigrantům na cestě do Evropy, ale vozí i pomoc bojujícím ukrajinským nacionalistům

Zdroje: Jamestown.org - Gur.gov.uaAktual24.roMemri.org - MEMRI.org - Twitter - Hromadske.ua

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus
Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!
Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko
Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu