"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Spálení Koránu před mešitou v Rusku - podezřelý zatčen a byl poslán k ruským muslimům ...

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 28.5.2023 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Rusko

Video z pálení islámské posvátné knihy – Koránu před mešitou v ruském Volgogradu (dříve Stalingrad). Korán měl spálit rodák z Ukrajiny Nikita Žuravel údajně za finanční odměnu na pokyn ukrajinských tajných služeb, k čemuž se přiznal okamžitě po zadržení ruskými bezpečnostními orgány při prvním výslechu během převozu z místa zadržení na služebnu, jak ukazuje videozáznam zadržení zveřejněný ruskými úřady.
 
Již krátce po zveřejnění videa na sociálních sítech byl mladík zadržen ruskými bezpečnostními orgány a předán do vyšetřovací vazby v muslimském Čečensku. Hanobení náboženství je v Ruské federaci trestným činem a má probíhat i vyšetřování co dalšího pro ukrajinské tajné služby Nikita Žuravel měl dělat.
 
„Vyšetřovací orgány Vyšetřovacího výboru Ruska ve Volgogradské oblasti ve spolupráci s regionálními odděleními FSB a ministerstvem vnitra Ruska identifikovaly a zadržely místního obyvatele Nikitu Žuravela, podezřelého ze spáchání trestného činu podle části 2. článku 148 Trestního zákoníku Ruské federace (veřejné akce vyjadřující jasnou neúctu ke společnosti a spáchané s cílem urazit náboženské cítění věřících),“ píše se v tiskové zprávě ruských úřadů. A podle tvrzení ruských úřadů (viz. videozáznam) měl zadržený mladík říci, že „udělal jsem to s cílem podnítit náboženskou nenávist mezi křesťany a muslimy v oblasti Volgograd ."
 
Video z pálení Koránu před mešitou ve Volgogradu a poté záznam zatčení podezřelého
 
„Považujeme za nutné a správné po vynesení rozsudku poslat osobu, která trestný čin spáchala, na výkon trestu do některého z nápravných ústavů umístěných v regionu s převážně muslimským obyvatelstvem. Přispěje to k respektu k náboženství a náboženské cítění věřících v naší mnohonárodnostní a multikonfesní zemi,“ uvedl ministr spravedlnosti Ruské federace Konstantin Čujčenko.
 
Ruské úřady dlouhodobě obviňují ukrajinské a západní tajné služby ze snahy vyvolat nepokoje a násilí mezi muslimy a nemuslimy v Ruské federaci. Podle Zavtra.ru „první video zveřejnil kyjevský rusofobní kanál „Ranní Dagestan“, cíleně zapojený do rozdmýchávání konfliktu na severním Kavkaze; kanál (údajně pozn. překladatele) vytvořilo Centrum pro informační a psychologické operace ozbrojených sil Ukrajiny.“ A čečenský prezident Ramzan Kadyrov prohlásil, že provokativní spálení koránu nebylo učiněno pouze na přání ukrajinských tajných služeb, ale že jde i o dlouhodobou snahu Západu urážet muslimy a provokovat je.
 
Zadržený Nikita Žuravel 
Zadržený Nikita Žuravel
 
V Ruské federaci žije odhadem kolem 14 až 16 % obyvatel muslimské víry, tj. zhruba mezi 15 až 20 miliony lidí. Podle představitelů ruských muslimů může v roce 2034 žít v Ruské federaci až 30% obyvatel islámského vyznání.  
 
Pokud to bude možné, tak budeme dále sledovat osud Nikity Žuravela. 
 
K tématu doporučujeme si přečíst: Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko
 
 
O autorovi: Lukáš Lhoťan (1980) je zakladatel Nakladatelství Lukáš Lhoťan a nezávislý novinář, bývalý muslim a autor knih Ježíš Kristus a islám, Eurabia, Islám a islamismus v České republice, Cestujeme po Turecku, Arménský holocaust a dalších. Je absolventem dvou středních škol a absolovent bakalařského studia Teologické nauky na Univerzitě Palackého v Olomoucí. Jeho komentáře vycházejí v českých mediích (Konzervativní listy, Parlamentní listy, Reflex apod.) a jsou překládány i do cizích jazyků (angličtina, polština, ruština aj.) Od roku 1998 do roku 2010 byl spolupracovníkem předsedy českých muslimů Muneeba Hassana Alrawiho. Je absolventem poutě do Mekky a vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth. V rámci svých cest navštívil opakovaně mnohé exotické země, například Saudskou Arábií, Jordánsko, Turecko, Gruzií, ale i například méně exotické Řecko, Srbsko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Maltu a další.
 
Podílel se na projektu odhalování islámských extremistů v německé spolkové zemi Bavorsko (projekt byl ve spolupráci s bavorskou zemskou kontrarozvědkou Bayerisches Landesamt für Verfassungsschutz). Rovněž absolvoval studijní pobyt v USA The International Visitor Leadership Program (2010). Do svého veřejného zřeknutí se islámu v roce 2012 patřil k mediálně nejznámějším muslimům v České republice a také k propagátorům reformního islámu.
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu

 

Klíčová slova: politická korektnost  | islamizace
1733 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Jste pro obětování Evropy na zastavení Ruska? Putin prohlásil, že jaderná konfrontace by skončila zničením Evropy, ale pak už by zřejmě ve válce nikdo nepokračoval. Jste pro obětování Evropy v zájmu světového míru?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!