"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Válka vymetá západní zbrojní sklady. Zásobování vázne i na západní frontě

Autor: JB | Publikováno: 23.11.2022 | Rubrika: Amerika
merkava

Po tři čtvrtě roku intenzivních bojů na Ukrajině se objevují zprávy - nikoli neočekávané - že vázne zásobování municí a další zbrojní těžkou technikou. Na ruské straně. Ovšem i na západní. To je vidět na zvolnění dynamiky války v posledních týdnech. 

Ruská zbrojní výroba jede na tři směny na plné obrátky. Stav vojenského materiálu v západoevropských i amerických zbrojních skladech dosáhl kritické úrovně a jeho doplnění není jednoduché (« Les stocks de munitions sont en train de se vider extrêmement rapidement dans les arsenaux occidentaux. Désormais, les pays doivent prendre dans leurs stocks critiques ... »), jak např. upozornil estonský ministr obrany, Kusti Salm. A nelze vynaložit všechno jen na Rusko - je tu zmocňující se Čína, Turecko a další, kteří jsou si vědomi svého  - západní nouzí - posíleného postavení.

NATO už dopředu volá, že 2% z ropočtu členských států stačit nebudou. Teď v době západní hospodářské krize.. A rovněž ukrajinský prezident Zelenskyj dal Západu do výhledu výtku, že nemá nárok být utahaný, když ti, kdo bojují - Ukrajinci - taky nejsou zmoženi.

"Nakrmit Molocha" extrémně intenzívní války (alimenter le Moloch de la guerre de «haute intensité») však přestává být jednoduché, a západní země budou muset sáhnout ještě (kriticky) hlouběji do svých arzenálů, především USA, které dodávají 2/3 "pomoci" Ukrajině, poukazuje francouzský LeMonde.fr .

zdroj: https://www.lemonde.fr - https://www.irozhlas.cz

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

 

728 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Schvalujete požadavek Nigeřanů na odchod sovětských francouzských vojsk? Nigeřané dávno požadovali a požadují odchod sovětských francouzských a dalších jejich spojeneckých vojsk z Nigeru. Schvalujete požadavek Nigeřanů na odchod sovětských francouzských okupačních vojsk z Nigeru?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!