Válka vymetá západní zbrojní sklady. Zásobování vázne i na západní frontě
Autor: JB | Publikováno: 23.11.2022 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Po tři čtvrtě roku intenzivních bojů na Ukrajině se objevují zprávy - nikoli neočekávané - že vázne zásobování municí a další zbrojní těžkou technikou. Na ruské straně. Ovšem i na západní. To je vidět na zvolnění dynamiky války v posledních týdnech.

Po tři čtvrtě roku intenzivních bojů na Ukrajině se objevují zprávy - nikoli neočekávané - že vázne zásobování municí a další zbrojní těžkou technikou. Na ruské straně. Ovšem i na západní. To je vidět na zvolnění dynamiky války v posledních týdnech. 

Ruská zbrojní výroba jede na tři směny na plné obrátky. Stav vojenského materiálu v západoevropských i amerických zbrojních skladech dosáhl kritické úrovně a jeho doplnění není jednoduché (« Les stocks de munitions sont en train de se vider extrêmement rapidement dans les arsenaux occidentaux. Désormais, les pays doivent prendre dans leurs stocks critiques ... »), jak např. upozornil estonský ministr obrany, Kusti Salm. A nelze vynaložit všechno jen na Rusko - je tu zmocňující se Čína, Turecko a další, kteří jsou si vědomi svého  - západní nouzí - posíleného postavení.

NATO už dopředu volá, že 2% z ropočtu členských států stačit nebudou. Teď v době západní hospodářské krize.. A rovněž ukrajinský prezident Zelenskyj dal Západu do výhledu výtku, že nemá nárok být utahaný, když ti, kdo bojují - Ukrajinci - taky nejsou zmoženi.

"Nakrmit Molocha" extrémně intenzívní války (alimenter le Moloch de la guerre de «haute intensité») však přestává být jednoduché, a západní země budou muset sáhnout ještě (kriticky) hlouběji do svých arzenálů, především USA, které dodávají 2/3 "pomoci" Ukrajině, poukazuje francouzský LeMonde.fr .

zdroj: https://www.lemonde.fr - https://www.irozhlas.cz

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...
V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!
Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?
Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus
Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!
Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko
Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu