"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Africké země se s eufórií přimykají k Rusku: Ex-kolonialisti pokořeni

Autor: JB | Publikováno: 24.1.2023 | Rubrika: Amerika
afrika

Africké země se s euforií přimykají k Rusku. Jakkoli Čína je dnes nejsilnější hospodářský partner, Rusko je jak hospodářským partnerem, tak zadostiučiňujícím pokořitelem ex-kolonizátorů. Tak jako ve východní Evropě nemusí Rusy, nemusí v Africe Francouze a Anglosasy a jejich poskoky. 

Po loňském převratu v Burkině Faso nyní prezident vykázal - "sověty Afriky" - francouzskou armádu ze země, stejně jako loni Mali. Adieu! (Francia ... ve así como su influencia en el continente se debilita nuevamente, después de que sus tropas ya se retiraran de Mali en agosto del año pasado)  Se stejným s gustem jako kdysi Češi Rusy. Ostatně - kdo by chtěl Rusy v Česku?! A kdo by chtěl Franancouze a jejich NATO-spojence v Burkině Faso?!

Ruský ministr zahraničí Lavrov je nadšeně přijímán v Jihoafrické republice a jsou plánována společná vojenská cvičení JAR-Čína-Rusko. Jsem hrdá, že chováme tak vynikající diplomatické vztahy ("Ich bin stolz, dass wir exzellente diplomatische Beziehungen pflegen"), vyznala jihoafrická ministryně zahraničí Nalendi Pandorová svému ruskému protějšku Sergeji Lavrovovi. Pandorová již několikrát odsoudila západní sankce proti Rusku (за последнее время госпожа Пандор неоднократно критиковала западную политику санкций).

Francie a Amerika jen supí. A jejich satelity nemají ani ponětí o vyšší hře. Zapojení ex-kolonizátorů do války na Ukrajině má za následek jasné zaujetí pozice ex-koloniálních zemí třetího světa. Pokud východoevropské země měly představu, že se Západem budou světové, byla zřejmě poplatná jejich historické malosti. Jak se mohly dát dohromady s ex-kolonizátory, když tvrdí, že jim jde o demokracii?! Může to někdo před Afričany obhájit?

zdroj: https://www.sueddeutsche.de - https://www.larazon.es - https://ewn.co.za

 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

 

1208 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!