Africké země se s eufórií přimykají k Rusku: Ex-kolonialisti pokořeni
Autor: JB | Publikováno: 24.01.2023 | Rubrika: Amerika
Ilustrace
Africké země se s euforií přimykají k Rusku. Jakkoli Čína je dnes nejsilnější hospodářský partner, Rusko je jak hospodářským partnerem, tak zadostiučiňujícím pokořitelem ex-kolonizátorů. Po loňském převratu v Burkině Faso nyní prezident vykázal francouzskou armádu. Adieu! Ruský ministr zahraničí je nadšeně přijímán v Jihoafrické republice a jsou plánována společná vojenská cičení JAR-Čína-Rusko. Amerika supí.

Africké země se s euforií přimykají k Rusku. Jakkoli Čína je dnes nejsilnější hospodářský partner, Rusko je jak hospodářským partnerem, tak zadostiučiňujícím pokořitelem ex-kolonizátorů. Tak jako ve východní Evropě nemusí Rusy, nemusí v Africe Francouze a Anglosasy a jejich poskoky. 

Po loňském převratu v Burkině Faso nyní prezident vykázal - "sověty Afriky" - francouzskou armádu ze země, stejně jako loni Mali. Adieu! (Francia ... ve así como su influencia en el continente se debilita nuevamente, después de que sus tropas ya se retiraran de Mali en agosto del año pasado)  Se stejným s gustem jako kdysi Češi Rusy. Ostatně - kdo by chtěl Rusy v Česku?! A kdo by chtěl Franancouze a jejich NATO-spojence v Burkině Faso?!

Ruský ministr zahraničí Lavrov je nadšeně přijímán v Jihoafrické republice a jsou plánována společná vojenská cvičení JAR-Čína-Rusko. Jsem hrdá, že chováme tak vynikající diplomatické vztahy ("Ich bin stolz, dass wir exzellente diplomatische Beziehungen pflegen"), vyznala jihoafrická ministryně zahraničí Nalendi Pandorová svému ruskému protějšku Sergeji Lavrovovi. Pandorová již několikrát odsoudila západní sankce proti Rusku (за последнее время госпожа Пандор неоднократно критиковала западную политику санкций).

Francie a Amerika jen supí. A jejich satelity nemají ani ponětí o vyšší hře. Zapojení ex-kolonizátorů do války na Ukrajině má za následek jasné zaujetí pozice ex-koloniálních zemí třetího světa. Pokud východoevropské země měly představu, že se Západem budou světové, byla zřejmě poplatná jejich historické malosti. Jak se mohly dát dohromady s ex-kolonizátory, když tvrdí, že jim jde o demokracii?! Může to někdo před Afričany obhájit?

zdroj: https://www.sueddeutsche.de - https://www.larazon.es - https://ewn.co.za

https://www.reuters.com - https://www.msn.com - https://www.kommersant.ru - 7sur7.be
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu