"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rusko zničilo Ukrajině tisíce tanků - zachrání Ukrajinu pár desítek západních tanků?

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 27.1.2023 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Ukrajina

Sleduju debatu o dodávkách dalších tanků na Ukrajinu, která běží v Německu:
1) Na Ukrajině už byly spotřebované všechny tanky sovětské výroby, které měly ve svých skladech bývalé socialistické a sovětské republiky. Už byly také skoupeny všechny sovětské tanky, které dodával SSSR do rozvojových zemí v Africe, Asii a jižní Americe. Kdo byl ochoten prodat svoje zásoby, už je prodal státům NATO. U nás byly opravené, zprovozněné a poslané na Ukrajinu a tam většina zničená v bojích.
 
2) Zelensky požaduje od NATO další dodávky tanků, jako další podle něj mají být dodány německé tanky Leopard.
 
3) Přímo samotné Německo je na tom s tanky neslavně. Před pádem berlínské zdi měla německá armáda k dispozici 2700 tanků Leopard různých modifikací. V posledních letech některé starší stroje prodali do jiných zemí. Další sice mají ve skladech, ale nejsou provozuschopné, některé byly používané jako sklad náhradních dílů. Na postu ministra války se navíc v poslední době vystřídaly 3 různé ministryně, které se aktivně zabývaly genderovými otázkami v armádě, (včetně vhodných uniforem pro těhotné vojákyně) a měly minimální znalosti armádních otázek.
 
4) Loni na jaře po zahájení bojů na Ukrajině si německé armádní velení zděšeně uvědomilo, že velká část skladové armádní techniky je zastaralá a nefunkční. Proto udělal Bundeswehr inventuru, inspekci a revizi a zjistili, že funkčních tanků, schopných okamžitého provozu mají 225, plus dalších asi 70 bude možné zprovoznit v krátké době a začali je už opravovat. Tedy cca desetina oproti původnímu počtu. Mimochodem podobná je situace i s letadly a dalšími druhy zbraní.
 
5) Německo v této situaci se nechce vzdát svých posledních funkčních zbraní. Také si němečtí politici z dějepisu pamatují, jak ruští vojáci zpívali v Berlíně Kaťušu a tančili při tom kozáčka, a neradi by ten zážitek svých dědů a babiček opakovali. A tak hledají různé výmluvy, jak ty tanky Leopardy na Ukrajinu neposlat. Vymysleli docela šikovnou fintu. Pošlou nějaké Leopardy, ale až poté, co USA pošlou svoje Abramsy. Jenže Abramsy se na Ukrajinu moc nehodí. Jsou specializované spíše k obsazování ropných polí v pouštích na Blízkém Východě a specialisté vyjmenovávají několik důvodů, proč budou lepší Leopardy.
 
6) Tanky Leopard vlastní také mnoho dalších evropských zemí a některé jsou připravené část svých tanků poslat na Ukrajinu. Pro to potřebují svolení německého výrobce a německé vlády, protože tak to mají v kupních smlouvách.
 
7) Ale nikdo nechce být první, tak se několik států snaží vytvořit bojovou koalici pro dodávky, jejímž jménem pak budou tlačit na Německo, aby dodávky z jiných zemí povolilo. V čele válečného hnutí stojí podle očekávání Polsko a Litva. Polsko už zahájilo výcvik ukrajinských vojáků na svých tancích.
 
8/ Výrobce KMW tanků Leopard může obratem zahájit výrobu dalších strojů a dodat je na konci roku 2023 - buďto na Ukrajinu nebo jako náhradu těm zemím, které pošlou svoje tanky s předstihem ukrajinské armádě.
 
Rusko představilo "zabijáka tanků", bezpilotní terénní vozidlo pro ničení tanků Abrams a Leopard.
 
Robot Marker je v bojové verzi prý schopný přesně vybrat cíl na tancích a zasáhnout je na nejslabším místě zbraněmi, prorážejícími pancéřování.
 
Před speciální vojenskou operací měla Ukrajina k dispozici více než 2500 tanků (i když nejspíš některé z nich nebyly plně funkční).
 
Západní politici se dohodli, že na Ukrajinu pošlou cca 90 tanků ze svých armádních zásob, německé tanky Leopard a americké Abrams. 
 
Uvidíme, zda takové množství něco zmůže.
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | válka
1470 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!