"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Svět se radikálně mění v neprospěch EU a USA jen česká media o tom nemluví ...

eu

Svět se mění. Mainstrým to sice prezentuje tak, jako by se nic mimořádného nedělo, ale opak je pravdou. Zatímco všichni s chutí komentovali údajnou smrt Jevgenije Prigožina, aby nakonec zjistili, že vůbec nic není jisté, Indie uzavřela s Emíráty první dohodu o nákupu energetických surovin v rupiích. Jejich vzájemná obchodní výměna je přitom kvantifikována na 85 miliard dolarů. To je hodně peněz. Hodně rupií, které nahradí hodně dolarů. A tak to bude pokračovat. Ropný kartel OPEC, jehož protagonisté se mezitím stali členy skupiny BRICS, se mezitím dohodl s Ruskem na snížení těžby. To je před nastávající zimou špatná zpráva (pro Evropu).

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 2.9.2023 | Evropa | 681 čtenářů

Svět se sjednocuje proti diktatuře Západu. BRICS je skutečně svobodnou a demokratickou alternativou

USA

Český mainstream se vypořádal s rozšířením BRICS po svém. Radši o něm vůbec nepíše. Asi se bojí, aby nesloužil Putinovi, Si Ťin-pchingovi nebo jinému zlému diktátorovi. Země BRICS i v této fázi však pouze pochopily, že musí konečně přijmout někoho nového do svých řad a přitom to tak hezky nakombinovaly, jakoby si každá členská země nominovala jednoho nového člena (Čína dva). Co je však asi podstatné na tomto kroku je to, že ta propagovaná nejednotnost názoru zemí BRICS na přijetí nových členů, kdy Brazílie a Indie byly údajně proti, najednou musela ustoupit stranou.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 26.8.2023 | Asie | 671 čtenářů

Velení armády v Nigérií popřelo přípravy k vojenskému útoku na Niger - vše je prý lež západních médií

afrika

Čeští a západní pisálkové ženou do války (nebo spíš do speciální vojenské operace) tentokrát Afričany, aby nadšeně umírali za francouzské zloděje uranu a americké základny uprostřed pouště.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 6.8.2023 | Afrika | 603 čtenářů

O co jde v Africe a Nigeru? Obyvatele těchto zemí už nechtějí být okupování Západem

afrika

Tak až Vám zase někdo bude učeně vykládat o vagnerovcích, zlém Putinovi a ukazovat fotky nějakých ojedinělých nešťastníků, mávajících ruskou vlajkou, vzpomeňte si na trnitou cestu, kterou jsme sahelským zemím připravili a na jejíž plody teď nevěřícně hledíme. A ještě něco: čím víc si budeme lhát o tom, co se skutečně děje a schovávat se za aktivistické floskule, tím to bude horší (platí nejenom pro nás). Vojska z Mali a z Burkiny Faso, především ta francouzská, se mezitím přesunula na svá záložní postavení v sousedním Nigeru. Zde v hloubi Sahary v Agadezu mezitím vznikla největší základna bojových dronů mimo území Spojených států, z kterých lze zasáhnout prakticky na kterémkoli místě v Africe a na Blízkém východě. Niger se tak stal spolu s Čadem poslední zemí oblasti, která dosud nebyla demilitarizována. Za této situace však bylo pokračování procesu generační a politické výměny zcela nevyhnutelné i v Nigeru, kde došlo v vojenskému převratu koncem minulého týdne. Tomu předcházely masové protesty a požadavek odborových centrál na odchod cizích vojsk ze země.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 2.8.2023 | Afrika | 430 čtenářů

Česká media lžou o Summitu Rusko-Afrika. Příkladem jsou Novinky.cz

Vlajka - Rusko

Je zábavné sledovat, jak české presstitutky už zcela otevřeně lžou. Novinář Vít Štěpánek se dnes čtenáři Novinek snaží namluvit, že africké státy hromadně odmítly účast na 2. Summitu Rusko-Afrika, a to včetně zástupce Nigérie.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 30.7.2023 | Afrika | 696 čtenářů

Poslankyně ODS prosazuje LGBT uchylárny v českých školách a stále více hlásá neomarxismus

Vlajka - Česká Republika

Soudružka poslankyně Zajíčková (1967), bývalá starostka Prahy 5, která jako (zatím) jediná z ODS podpořila manželství osob stejného pohlaví do druhého čtení, už prosazuje i další normu. Vyhláška, na které se dohodly ministrestvo školství, zdravotnictví a práce a sociálních věcí nově stanoví, že na školách nebudou oddělené chlapecké a dívčí záchody. Její odůvodnění této pokrokářské novoty je zcela v duchu revolučních myšlenek evropské levice, ke které ODS nezadržitelně směřuje:

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 1.7.2023 | Evropa | 641 čtenářů

Zásadní změna v Turecku. Šéf špionů zmařil proamerický státní převrat a teď přebírá ministerstvo zahraničí

Turecko

Jen velmi málo lidí zaznamenalo, že 5. června 2023 opustil po devíti letech post ministra zahraničních věcí dlouholetý věrný spolupracovník prezidenta Erdogana Mevlut Cavusoglu. Na tomto postu ho nahradil ředitel Národní zpravodajské služby Turecka MIT Hakan Fidan. Po otci Kurd, tvrdý vyjednavač a jeden z nejbližších Erdoganových důvěrníků, byl až do tohoto data hlavním lovcem nepřátel Turecka (ať už Gulenovské nebo kurdské opozice), architektem turecké bezpečnostní politiky vůči konfliktu Ukrajiny s Ruskem, Azerbajdžánu s Arménií, či soupeřících frakcí v Libyi. Zároveň se odchodem Hulusi Akara z postu ministra obrany stal nejmocnějším mužem silových struktur v okolí prezidenta.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 24.6.2023 | Evropa | 635 čtenářů

Dominance zemí západního světa končí. Končí zejména díky aroganci USA

USA vlajka - pálení

Svět prochází závěrečnou fází přípravy na změnu globálních systémů - ekonomických, finančních a bezpečnostních. Po dekádách dominance Spojených států a jejích souputníků se ukazuje, že politika konfrontace nefunguje, a to dokonce ani tehdy, kdy pumpujete do zbrojení, barevných revolucí či podněcování nepřátelství astronomické sumy.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 12.6.2023 | Asie | 563 čtenářů

Prezidentem Turecka je opět Erdogan. za dobu své vlády udělal z Turecka imperiální sílu

Turecko

Světové i české presstitutky se předhánějí v tom, kdo si víc plivne na znovuzvolení Recepa Tayyipa Erdogana. Zapomínají přitom, že úspěšný a oblíbený politik (z těch dalších např. Viktor Orbán nebo Narendra Modi), pracuje především pro blaho svých voličů, tedy občanů SVÉ země. V tomto smyslu se Erdoganovi, který je už 21 let vrcholným představitelem Turecka (od 2002-14 předseda vlády a od r. 2014 prezident), podařilo vybudovat z Turecka opradovou regionální i globální mocnost. Turecko dnes vyvíjí letoun šesté generace, vyrábí bojový vrtulník, velmi dobré řízené střely a bezpilotní prostředky, které dodává po celém světě.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 30.5.2023 | Asie | 557 čtenářů

Zásadní geopolitické změny a česká media o nich mlčí. BRICS posiluje a Západ upadá ..

USA

Naše média (ostatně i ta západní) však o tomto procesu zarputile mlčí, byť je zřejmé, že ho bude provázet velký ekonomický a měnový otřes a další krok k nové globální měně, v které budou nadále prováděny finanční transakce těchto zemí. Po oznámení přijetí kadidatury Íránu a Argentiny ještě na podzim loňského roku, se v srpnu připravuje k následování tohoto procesu dalších 5-7 zemí. Mezi nimi jsou přitom země, jejichž přijetí do BRICS bude vyloženě špatnou zprávou pro západní svět. Budou jimi totiž pravděpodobně Saúdská Arábie a Egypt, tedy země, které ještě donedávna považovaly Spojené státy za "sféru svých zájmů". Mezi žhavé kandidáty zřejmě patří též Alžírsko, Kazachstán, Nigérie, Indonésie, Thajsko, Turecko a Spojené arabské emíráty.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 21.5.2023 | Afrika | 620 čtenářů

Takhle dezinformuje a manipuluje Česká televize o geopolitice kolem Ruska

Vlajka - Rusko

Rezoluce OSN, která "... velkou většinou, pouze s několika výjimkami odsuzuje Rusko...". Tak popsala soudružka redaktorka veřejnoprávní ČT Davidu Svobodovi situaci na mezinárodní scéně. No.... zkusím alespoň pár z těch "několika výjimek" vyjmenovat. Celkově hlasovalo 7 zemí proti rezoluci, 32 zemí se zdrželo a dalších 13 se hlasování neúčastnilo. To je dohromady 52 ze 193. Mezi několika výjimkami nechyběly Čína a Indie, tedy dvě nejlidnatější země světa s druhou a pátou největší ekonomikou světa.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 6.4.2023 | Evropa | 1122 čtenářů

Francouzský prezident Macron se v přímém přenosu brutálně pohádal s prezidentem Konga

Vlajka - Francie

Nejlépe se s ruským narativem bojuje tím, že urážíš své africké hostitele a pleteš se do věcí, po kterých Ti nic, ale pranic není. Emmanuel Macron vmetl 4. března 2023 do tváře prezidenta Demokratické republiky Kongo, Felixe Tshisekediho, že jeho země není od roku 1994 schopna spravovat a kontrolovat její východní část, a proto má nyní problémy.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 8.3.2023 | Evropa | 998 čtenářů

Zelenský a Putin chtěli ukončit válku, ale Západ to Zelenskému prakticky zakázal

Vlajka - Ukrajina

Nakonec jsem se hecnul a poslechl si část toho nekonečného pětihodinového rozhovoru bývalého izraelského premiéra Naftali Bennetta s Hanochem Daumem, abych to celé pěkně slyšel (v plynné hebrejštině) na vlastní uši. Z rozhovoru jasně vyplývá, že jak Putin, tak i Zelenský se chtěli v březnu 2022 dohodnout a ukončit válku. To si však nepřáli vůdci "demokratického světa", zejména známý válečný štváč Boris Johnson a americká vládnoucí klaka Biden - Blinken - Sullivan. Svojí roli jistě sehráli tehdy ještě značně indoktrinovaný Macron se Scholzem. Odpovědnost za rozdmýchávání a udržování války tedy jednoznačně padá především na jejich hlavy. To jenom, abychom si ujasnili, k jakým sviním se naše současná vláda a zvolený prezident vztahují.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 8.2.2023 | Evropa | 770 čtenářů

Ať už to dopadne jakkoliv, hlavním poraženým v prezidentské volbě, bude český občan a daňový poplatník

Vlajka - Česká Republika

Už jsem k těm volbám nechtěl nic psát. Přece jenom mi to však nedá. Od kandidáta Petra Pavla jsme se toho v průběhu kampaně zrovna moc nedozvěděli. Zejména proto, že s číslem IQ 107, nám toho ani moc říct nemůže. Předvedl nám místo toho pár fotek, na kterých si podává ruku se "světovými leadery" typu Havel nebo papež Jan Pavel II, aby nám dokázal, jaký je diplomat a vyjednavač (to musela být náročná a těžká jednání).

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 27.1.2023 | Evropa | 719 čtenářů

JAK SI VYNUTIT PROTIVNÍKŮV TAH? Aneb politika Západu vůči Iráku a Rusku ...

USA vlajka - pálení

V historii geopolitických vztahů mezi národy se k vynucenému tahu protivníka přistupuje poměrně často. Typicky jej mají ve svém repertoáru především anglosaské národy, a to zejména ve svých kolniálních i neokoloniálních dějinách. Jako názorný případ je možno uvést irácko-kuvajtskou krizi a následující První válku v (Perském) zálivu. Mocnosti nejprve vyvolaly hlubokou politickou krizi v Íránu, která ve svém důskedku vedla ke svržení císařství a k brutální, vyčerpávající, celou dekádu trvající Irácko-íránské válce.

Autor: Petr Markvart | Publikováno: 12.12.2022 | Amerika | 706 čtenářů

25 článků (2 stránky)
1 | 2 | Další    Přejít na stránku 
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Mají právo na sametovou revoluci i země v Africe? V souvislosti se svrháváním koloniálního jha v Mali, Burkina Faso, a nyní v Nigeru vyvstává před našincem otázka: Mají právo na sametovou revoluci i země v Africe?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!