"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proti umučení amerického novináře Liry neprotestovali, ale smrt Navalného využívají s nadšením

Vlajka - Rusko

Americkému novináři Gonzalu Lirovi, známému jako Coach Red Pill, se stal osudným jiný "zločin". Lira, americký blogger a novinář, žijící v Charkově, kam se odstěhoval za svou ukrajinskou manželkou, kritizoval Zelenského režim a vyslovil se proti válce, vedené proti sousednímu Rusku s tím, že snahy Ukrajiny a USA jsou bezvýsledné a znamenají jen „plýtvání životy ve ztrátovém podniku“. Za tyto politické názory a komentáře byl 1. května 2023 zatčen a uvězněn.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 18.2.2024 | Evropa | 820 čtenářů

Mezinárodní soudní dvůr OSN vlastně potvrdil část ruských tvrzení a nevyhověl Ukrajině

Vlajka - Ukrajina

Pro Ukrajinu představují tato rozhodnutí ICJ velmi tvrdou právní prohru. Kromě toho se nyní může stát, že sama bude nucena čelit žalobám ze strany Ruska a dalších států z porušení antidiskriminační smlouvy. Absolutizaci ukrajinštiny a faktický zákaz výuky a používání jazyků menšin v úředním styku na celém území Ukrajiny (vedle ruštiny je to i maďarština, polština, rumunština, ale i čeština a další), zásahy proti pravoslavné církvi, včetně likvidace jejích chrámů a kostelů po celém území Ukrajiny a další excesy už nebude moci v případě podání antidiskriminačních žalob přehlížet ani OSN, ani ICJ.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 2.2.2024 | Evropa | 838 čtenářů

České peníze vyhozeny do kanálu. Ukrajinští úřednicí a firmy ukradli skoro miliardu korun

Vlajka - Ukrajina

Podle informací na serveru Novinky.cz zaměstnanci ukrajinské „zbrojní firmy“ Lvovský arsenál společně s úředníky tamního ministerstva obrany zpronevěřili téměř 1,5 miliardy hřiven (cca 910 milionů korun), určených na nákup 100 000 minometných granátů. Informace pochází od tzv. Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU), což je (přibližně) ukrajinská obdoba české BIS. SBU údajně v této věci vyšetřuje pět lidí a uvedla, že peníze byly zabaveny a budou vráceny do státního rozpočtu.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 29.1.2024 | Evropa | 810 čtenářů

Česká republika je rozpadajícím se státem ovládaným zakuklenými marxisty ...

Vlajka - Česká Republika

A na závěr jedna myšlenka, pocházející z nepřekonatelného Ottova slovníku naučného. Tam pod rozsáhlým heslem „stát“ můžete najít mimo jiné tato hluboce pravdivá slova, velmi přesně vystihující současné směřování naší zemičky uprostřed Evropy: „Která forma státu jest relativně nejdokonalejší, nelze s určitostí říci; pro dnešní dobu bylo by možno pouze voliti mezi monarchií a republikou (aristokracií a demokracií), ježto teokracie má pro nás význam jen historický. V té příčině již Aristoteles dovozoval, že jak monarchie (kterou on nazýval královstvím), tak i aristokracie a demokracie jsou stejně dobré a oprávněny, jen když vláda se vykonává se zřetelem na blaho celku. Pokud však se vládne jen ve prospěch jednotlivce, resp. jednotlivých tříd či skupin, jest nespravedlivá a sluší ji zavrhnouti, neboť monarchie takto provozovaná zvrhuje se v tyranii, aristokracie v oligarchii a demokracie v ochlokracii (hrůzovládu).“

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 16.9.2023 | Evropa | 1210 čtenářů

Znepokojivé otázky bezpečnostního experta na výcvik ukrajinských vojáků v ČR

Vlajka - Ukrajina

Nějak nám to globální oteplování havaruje. Nemohu se zbavit pocitu, že letošní zima bude znamenat pořádné bouchnutí dveřmi nejen za nesmyslným Zeleným údělem, ale i za ochotou většiny lidí tolerovat politikům tupost a aroganci, s níž vyměnili teplo a dostatek potravin pro ně a jejich (naše) rodiny za "slávu Ukrajině".

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 19.12.2022 | Evropa | 1248 čtenářů

Bezpečnostní expert varuje: USA nás oberou o stovky miliard a vrátí nám jako "dar" jen směšnou částku

Vlajka - Česká Republika

Samozřejmě chápu, že člověku, neznalému výše popsaných praktik, na tomto daru nemusí připadat nic směšného. Ale pro mě to směšné skutečně je. Jak z pohledu zařazení „našeho“ státu mezi „no NATO“ rozvojové země, tak z pohledu hlouposti „odborníků“ na ministerstvu války, kteří nechápou, že český stát za „dar“ ve výši 100 miliónu USD odvede z peněz českých daňových poplatníků americkým firmám během příštích 10 až 15 let něco mezi 250 až 900 milióny USD za příslušné služby, servis a náhradní díly techniky, kterou by pro naši armádu možná ani nepořídil, protože ji prostě k obraně území ČR vůbec nepotřebuje.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 1.10.2022 | Evropa | 1605 čtenářů

Analýza dopadu ruské mobilizace - bezpečnostní expert varuje před obřím rizikem pro občany ČR

Vlajka - Česká Republika

Pro ČR tento krok ruského politického vedení znamená, že dnes už není v sázce jen naše ekonomika a sociální stabilita, ale i naše životy. Na tohle už opravdu nebudou stačit ani ty proslulé dva svetry madam Pekarové. Naši političtí veleduchové už by si měli konečně uvědomit, že ČR prostě není ve válce a že skutečná válka, k níž se reálně schyluje, znamená ničení, utrpení a smrt i pro ně, nejen pro nás, lůzu, kterou pohrdají a které se cítí být vládci.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 24.9.2022 | Evropa | 2087 čtenářů

Bezpečnostní expert hodnotí projev Fialy - kurz se nemění, vzhůru k úpadku České republiky

Vlajka - Česká Republika

S tím velmi úzce souvisí i pokračující nekontrolovatelný vývoz zbraní na Ukrajinu, sociální podpora tzv. „uprchlíkům“ v rozsahu, o níž se většině českých občanů v nouzi ani nesnilo a chystané stamiliardové nákupy americké výzbroje za situace, kdy se ekonomický systém (nejen) ČR v důsledku nedostatku energií, raketově rostoucí inflace a prohlubujícího se zadlužování začíná rozpadat. Bylo by dobré blonďaté valkýře v čele ministerstva války vysvětlit, že tam není proto, aby válčila s Ruskem, "za pusinku" vyvážela "nadbytečné" české zbraně a sjednávala stamiliardové kšefty pro americké zbrojovky, ale proto, aby zajišťovala (zákonem uloženou) schopnost AČR bránit naši zemi.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 20.9.2022 | Evropa | 1336 čtenářů

EU nahrazuje závislost na Rusku ještě větší závislosti na muslimech a ti toho využívají

eu

Ázerbájdžán, aktuálně oslavovaný nejspolehlivější zdroj plynu na cestě do zeleného evropského ráje (ta Leyenová je tím snad úplně posedlá), začal zlobit, napadl Arménii a ...nic. Žádné výzvy k pomoci malé křesťanské zemi, napadené velkým islamizujícím se sousedem, žádné výzvy k solidaritě a přijímání případných uprchlíků, žádná finanční, humanitární nebo zbrojní pomoc. Žádný Fiala, vyhlašující další válku, žádné mávání arménskými vlajkami, žádné plivání na prezidenta Ilhama Alijeva.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 18.9.2022 | Evropa | 1340 čtenářů

Multikulturní aktivisté to dokázali! Ze Švédska je ráj neevropských vrahů a zločinců ...

Švédská vlajka - pálení

Dokonce i mainstreamová média, jako je BBC, přiznávají, že Švédsko má nejvyšší počet vražd střelnou zbraní na milion obyvatel v Evropě. V oficiální zprávě švédské vlády zveřejněné v roce 2021 je uvedeno, že každý rok zemřou ve Švédsku při přestřelkách čtyři lidé na milion obyvatel. Evropský průměr přitom je 1,6 osoby na milion obyvatel. Ze statistik dále vyplývá, že 85 % podezřelých, kteří se ve Švédsku podílejí na smrtících přestřelkách, se narodilo v zahraničí nebo pochází z přistěhovaleckého prostředí. V poslední době se bombové útoky a střelba rozšířily i mimo největší města.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 11.9.2022 | Evropa | 1573 čtenářů

Zbrojní expert rozbíjí mýtus moderních německých tanků. Proč na Ukrajinu posíláme mnohem lepší české tanky?

Vlajka - Německo

Nemohl jsem se ubránit (hodně hořkému) smíchu nad informací, že "... kvůli zhoršené bezpečnostní situaci, zaviněné válkou na Ukrajině, se uvažuje o nahrazení zastaralých tanků sovětské výroby moderními německými obrněnci Leopard". Česká vláda (alespoň podle ministryně Černochové, a nemám důvod jí nevěřit) naprosto nesmyslně posílá na Ukrajinu daleko modernější tanky T-72M1, a možná dojde i na stroje verze T-72M4CZ, které na přelomu tisíciletí česká armáda nechala modernizovat za téměř 5 mld. Kč. Tyto tanky mají zcela nový systém řízení palby, britské motory, převodovky izraelské firmy Nimda a v mnoha ohledech "moderní" německé stroje výrazně překonávají.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 1.8.2022 | Evropa | 1959 čtenářů

11 článků (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!